Alcatel OneTouch İdol 3 internet ayarları APN MMS

media 9785

Alcatel OneTouch İdol 3 telefon modellerinde Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom internet ayarları APN MMS mobil veri bağlantı nasıl yapılır? Resimli anlatım…

teknik destek

Alcatel markası ismini çokda duymadığımız markalardan biridir. Fakat Alcatel teknoloji alanında eskiden beri faaliyet gösteren bir firmadır. Teknıoloji sektöründe farklı ürün guruplarında karşımıza çıkan firma mobil sektörün gelişmesi ile birlikte akıllı telefon üreticiliğinede başlamıştır.

Android işletim sistemi kullanan Alcatel telefonlar ülkemizde çokda rağbet edilen telefon modelleri değildir. Fakat dünyanın farklı ülkelerinde daha fazla satışı bulunan bir markadır. Bu haberimizde Alcatel OneTouch İdol 3 model telefonda internet ayarlarının nasıl yapılacağını elimizden geldiğince resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

Alcatel OneTouch İdol 3 APN MMS internet ayarları

İlk olarak anasayfa görünümü aşağıdaki gibi olmaktadır. Bu anasayfadan uygulamalar bölümüne ulaşmak için uygulamalar simgesine tıklamanız gerekmektedir. Uygulamalar simgesi aşağıdaki ekranda sayfanın en altında bulunan noktalar gurubu şeklinde görünen simgedir.

İnternet ayarları nasıl yapılır

Alcatel OneTouch İdol 3 internet ayarları

Uygulamalara giriş yaptıktan sonr telefonunuzda yer alan bütün uygulama simgelerini göreceksiniz. Bu ekranda ayarlar simgesine tıklayınız. Ayarlar simgesi resmimizde sağ üst köşede lila renginde bulunan ve şark şeklinde bulunan simgedir.

Alcatel internet ayarları

Ayarlar bölümünde ise diğer telefonlarda olduğu gibi bir çok ayarı yapabileceğiniz farklı sekmeler bulunmaktadır. Bu ekranda telefonda mobil veri ayarlarınızı yapabileceğiniz kablosuz ve ağlar bölümüne geliniz. Bu sekmede yer alan Diğer yazısına tıklayınız.

Alcatel OneTouch İdol 3 turkcell internet ayarları

Bu bölümde ise telefonda yapabileceğiniz farklı bağlantı türleri bulunmaktadır. Mobil hattınızdaki internetinizi kullanabilmek için Mobil ağlar bölümünden devam ediniz.

Alcatel OneTouch İdol 3 vodafone internet ayarları

Bu bölümde ise ilk olarak Veri Etkin yazısının karşısınd yer alan seçeneği aktif hale getiriniz. Bu bolüm aktif olduğunda düğmenin yan tarafı yeşil olacaktır. Daha sonra ise erişim noktası adları yazısına tıklayarak ayar kurlumuna devam ediniz.

Alcatel OneTouch İdol 3 avea internet ayarları

APN bağlantı ayarları bölümünde ise telefonunuzda yer alan APN’ler görünecektir. Eğer hattınıza ait APN bu bölümde yer almıyorsa yapmanız gereken altta resimde de görünen Yeni APN yazısına tıklamanızdır. 

Alcatel OneTouch İdol 3 Türk telekom internet ayarları

Erişim noktası düzenle başlığı altında sunulan bu ayar ekranında ise Ad bölümüne Turkcell APN bölümünede Internet yazınız. Daha sonra ise bu ayarları telefobnda kaydetmek için sağ üst köşede yer alan simgeye tıklayınız. Açılan ekrandan kaydet tuşuna basınız.

internet ayarları


Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 14:18

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın