Alcatel OneTouch Idol X MMS ayarları nasıl yapılır

Andronova

Alcatel cep telefonda internet ayarları nereden yapılıyor. MMS APN ayarları hangi bölümde. OneTouch Idol X telefonlarda MMS APN ayarlarını nasıl yapılır?

Android telefonlar ülkemizde en yaygın kullanılan telefonlardır. Android işletim sistemine sahip telefon model ve markası diğer telefon modellerine göre çok fazla bulunmaktadır. Mobil sektöründe yer alan ve android işletim sistemine sahip telefonlardan biride Alcatel OneTouch Idol X modelidir.

Son dönemde mobil sektörünün ilerlemesinden dolayı bir çok marka ve model piyasya çıkmaktadır. İşte o markalardan biride Alcatel OneTouch Idol X modelidir. Akıllı android telefonunuzda MMS gönderebilmek için yapılacak ayaralrı ve takip edeceğiniz adımları bu haberimizde sizlerle paylaşacağız.

Alcatel OneTouch telefonda MMS ayarları nasıl yapılır?

Alcatel OneTouch Idol X modelinde mms ayarlarını yapabilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  • İlk önce ana ekranda yer alan ve ekranın sağ köşesinde bulunan uygulamalara tıklayınız. Aşağıdaki resimde uygulamaların yer aldığı bölge gösterilmektedir.

Alcatel OneTouch Idol X MMS Ayarları nasıl yapılır

  • Uygulamalara girdiğinizde açılan ekranda bir çok uygulamanın yer aldığını göreceksiniz. Bu uygulamalar arasında yer alan çarka benzeyen ayarlar simgesine tıklayınız. Ayarlar menüsünün şekli ve nasıl göründüğünü aşağıdaki resimde görebilirsiniz. 

Alcatel MMS Ayarları nasıl yapılır

  • Ayarlar menüsüne girdikten sonra karşınıza Alcatel OneTouch Idol X telefonuna ait bir çok seçenek çıkacaktır. Bu menü içerisinden bir çok ayarınızı yapabilirsiniz. Telefonunuzu kendi istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Alcatel OneTouch Idol X MMS ayarlarını yapabilmek için resimde de görünen “Diğer” seçeneğini seçiniz.

Alcatel internet ayarları nasıl yapılır

Açılan ekranda diğer başlığı altında yer alan Kablosuz özelliği ve ağlar bölümüne giriniz. Daha sonra açılan ekranda yer alan “Mobil ağlar” yazısına tıklayınız.

Alcatel internet ayarları

Mobil ağlar başlığı altında yer alan Erişim noktası adlarını açınız.

Alcatel internet ayarları

Ddaha sonra APN bağlantısı belirle başlığının altında bulunan seçeneklere kullandığınız opreratöre ait bilgiler gelecektir. Ekranın en alt kısmında sağ tarafta bulunan seçenekler tuşuna basınız. Aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır. Açılan yerde yer alan yeni apn yazısına tıklayarak apn bilgilerini giriniz.

Alcatel OneTouch Idol X ayarları

Aşağıdaki örnek olarak Turkcell firmasına ait MMS bilgileri yer almaktadır. Sizde kullandığınız operatöre ait bilgileri aşağıdaki ekrana giriniz.

MMS Ayarları nasıl yapılır

Daha sonra bilgileri girdikten aşağıdaki ekranda yer alan “kaydet” tuşuna basarak girdiğiniz ayarların telefonda aktif olmasını sağlayınız.

internet ayarları nasıl yapılır


Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 14:48

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir