[CES 2015] Alcatel OneTouch Watch Akıllı Saatiyle İddialı Bir Girişe Hazırlanıyor!

2015’e iddialı giriş yapan Alcatel, birçok alanda kendini yenileyerek pazarda yer edinmek istiyor. Birçok firmanın da ürünlerini tanıtacağı CES 2015’in başlamasıyla birlikte, Alcatel’in kendini gösterme zamanı geldi. Alcatel, merakla beklenen akıllı saati OneTouch Watch’ı duyurdu. Alcatel, yuvarlak ekranlı akıllı saati üreten ilk firma değil, ancak fiyatı ve tasarımıyla bu pazarda yer alacağa benziyor.

Andronova

CES 2015’te giyilebilir cihazlar arasında, kanaatimce “hatırlanacaklar” arasında yerini alan Alcatel OneTouch Watch, bir akıllı saatten istenilen ana özelliklerin hepsini sunuyor ve bunu 200$’ın altında bir fiyata sağlıyor.

Alcatel OneTouch Watch’ın tasarımı, klasik yuvarlak saat şeklinde ve şık hatlara sahip metal gövdesi ve farklı kordon seçenekleriyle akıllı saatlere farklı bir bakış açısı getirmiş. IP67 su geçirmezlik özelliği bulunan saat, akıllı cihazlarla Bluetooth 4.0 ile bağlantı sağlıyor.

Alcatel-OneTouch-Watch-8

OneTouch Watch’ın bataryası 210mAh, ancak Alcatel’in söylediğine göre 5 günlük kullanım imkanı ve bir saatten kısa sürede tam şarj olabilme imkanı bulunuyor. Şarj edilme yönteminin diğer akıllı saatlere benzemediği OneTouch Watch, kordonundaki gizli USB bağlantı çıkışıyla sarj olabiliyor. Bu sayede ek bir şarj aletine ihtiyacınız bulunmuyor.

1.22 inç boyutundaki ekranı diğer akıllı saatlere göre küçük gözükebilir, ancak bu yanında ergonomiyi de getiyor.

Alcatel akıllı saatinde Android Wear’ı kullanmamayı tercih etmiş. Bunun yerine kendi işletim sistemini geliştiren firma, Alcatel OneTouch Watch’ta ana özelliklerin yanı sıra, bildirim, sağlık takip sistemi gibi bilgileri Android 4.3 ve üstü tüm cihazlara uyumlu olarak kullanmanıza olanak sağlıyor. Bunun yanında iOS 7 ve üstü cihazlarla da bağlantı kurabilen Alcatel OneTouch Watch, sadece 149$’lık fiyatıyla 2015’in ilk yarısında satışa sunulacak.

Alcatel-OneTouch-Watch-1 Alcatel-OneTouch-Watch-2 Alcatel-OneTouch-Watch-3 Alcatel-OneTouch-Watch-4 Alcatel-OneTouch-Watch-5 Alcatel-OneTouch-Watch-6 Alcatel-OneTouch-Watch-7

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.