Alcatel’den CES 2014 Çıkartması

CES 2014’ün başlamasına saatler kala firmalar fuarda tanıtacakları ürünler ile ilgili basın bültenleri ve açıklamaları yayınlıyorlar. Bunlardan biride eski dost Alcatel. Firma Çin’li TCL tarafından satın alındıktan sonra ve geçmişten gelen tecrübe ile insanların markaya olan güvenleri sayesinde de Çin’de büyük satış rakamlarına imza atan firma yeni telefonları ile global pazarda yer bulmak istiyor.

Andronova

Alcatel CES 2014’te 3 farklı telefonun duyurusunu yapacak. Bunlardan ilki;

Alcatel One Touch POP C9: 5,5 inç ekran boyutunda giriş seviyesi bir telefon oalrak dikkat çekiyor 960 x 540 QHD çözünürlük sunan IPS panelin 200 ppi bir değeri var. MediaTEk tarafından tasarlanan 1,3 GHz hızında 4 çekirdekli bir işlemcisi bulunan bu telefonda 1 GB sistem belleği ve Android 4.2 sürümü yer alıyor. 4 GB telefon hafızasına ek olarak 32 GB kadar SD kart takılabiliyor. 8 megapiksel arka 2 megapiksel ön kamerası olan telefonda Bluetooth 4.0 yer alıyor. 2500 mah pil gücü ise zaten çok güçlü olmayan bu telefonu 1 günlük kullanım senaryosunu sağlayabilir diye düşünüyorum.

Alcatel One Toch POP C9

Alcatel One Touch POP7 ve POP8 :

One Touch Pop 7 7 inç, POP 8 ise 8 inç tablet olarak lanse edilecek. Her iki cihazında giriş seviyesi cihazlar olduğunu hatırlatmakta fayda var.

POP 8: 1280 x 800 ekran çözünürlüğünde 8 inç IPS ekrana sahip. MedaiTek MT8382 yonga seti ile 1,3 GHz hızında 4 çekirdekli bir işlemci bulunuyor. 1 GB sistem belleği ile Note 2’de kullanılan Mali 400 grafik birimi bu işlemciye eşlik ediyor. 2 megapiksel arka, 0,3 megapiksel ön kameraya sahip

POP 7: Aynı kamera sisteminin kullanıldığı tablet 7 inç 1024 x 600 piksel TFT bir ekrana sahip. MedaiTek MT8312 yonga seti ile 1,3 GHz hızında 2 çekirdekli bir işlemci bulunuyor. 1 GB Ram ve Mali 400 GPU tablete grafik anlamında güç katıyor.

POP 8

Alcatel One Touch Idol X+ : Bu telefonun özelliklerini geçtiğimiz günlerde sizlere herkesten evvel buradaki yazımızda bahsetmiştim. Gerçek 8 çekirdekli MT6592 işlemcisinin güç verdiği telefon PowerVR SGX544 :GPU’su ile tam bir oyun canavarı olarak göze çarpıyor. Bu donanımdaki bir telefonun Çin’de 330 dolardan satıldığını hatırlatarak bu tarz cihazların ülkemizde muhakkak temsil edilmesi gerektiğine inanıyorum. Herkesin 2000 TL lik bütçesinin olmadığını düşündüğümüzde bu tarz telefonlar ile gerçek Android deneyiminin yaşanacağına inanıyorum. Fuar başladığında Idol X+’ın benchmark testlerini de sizlerle paylaşacağım. Bakalım 8 çekirdekli yapı nasıl bir performans sergiliyor.

Idol X+

Kaynak: gsmarena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.