ALMS nedir ne demek

ALMS, çoğu üniversite web sitesinin alt köşesinde karşılaşılan uzak eğitim sistemidir. Merak edenler için uzaktan ders takibi ve eğitimi için kullanılan sistemin adı.

Andronova

ALMS nedir? Bir organizasyonda çalışanların katılım gerçekleştirdikleri veritabanı yönetmek, korumak ve izlemek için komple bir çözüm olarak geliştirilen gelişmiş web ve mobil tabanlı uygulamasıdır. Örgün ve uzaktan eğitim için öğretim elemanlarının ve öğrenci iletişiminde tüm gereksinimleri karşılamakta.

Ek yazılıma ihtiyaç duymadan herhangi bir mobil cihazda kolayca çalışır. Kurumlar üzerinde yapılan incelemelerin yarattığı karmaşık ve yoğun iş yükü sorununa çözümler sunar. Türkiye’nin 60 seçkin yükseköğretim kurumu dahil 120 kuruluş tarafından tercih edilen ALMS, 800.000 aktif kullanıcısı ile ülkemizin en popüler akademik öğrenme için yönetim sistemidir.

Otonom öğrenmenin temel taşları yansıma ve öz-değerlendirmedir. Bu, planlama, düşünme ve hedef belirleme, metodoloji hakkında kararlar alma, özgün durumlarda çalışma ve son olarak öğrenme sürecinin ve ilerlemenin sürekli olarak değerlendirilmesini içerir.

Kişinin kendi öğrenmesinin eleştirel yansıması ve öz-değerlendirmesi kaçınılmaz olarak daha fazla bağlılık ve motivasyona yol açar ve bu da öğrenmenin daha etkili olduğu anlamına gelir. Ayrıca, özerk öğrenimin sosyal bir yönü de vardır, çünkü öğrencilerin öğrenmede ve çalışmada becerilerini başkalarıyla işbirliği içinde geliştirmek için dili kullanırlar.

ALMS ortamı, öğrencilere öğrenmelerini ve dil becerilerini daha bağımsız ve spontan bir dil kullanıcısı olmaları için geliştirme özgürlüğü sunar. Bu sistemde öğrenciler, bireysel öğrenme programlarına bağlı olarak öğretmenler tarafından daha fazla veya daha az derecede desteklenen tek başına, çiftler halinde veya gruplar halinde çalışabilirler.

Üniversite uzak eğitim internet giriş adreslerine Google’ dan aratarak ulaşabilirsiniz. Terimi ve okul adını yazarak göreceksiniz.

ALMS nedir ne demek


Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 18:10

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın