Amazon Starz nasıl iptal edilir (free trial)

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Amazon Starz nasıl iptal edilir öğrenmek ister misin? Free trial ya da ücretsiz 7 gün kullanım şeklinde sunulan deneme imkanları bir çok insanı cezbediyor.

Ad imageAd image

Starz, Amazon Prime veya kablolu yayın sağlayıcınız aracılığıyla abone olacağınız kaliteli ağlardan biridir. Amazon’ un yayınları ülkemizde bir Netflix kadar izleyici sayısına ulaşmadı ama dünya genelinde popüler içerik yayıncılarından biridir. Ülkemizde de çok bilinen platformlarda ama içerikleri yetersiz kalıyor.

Yeni hizmete giren veya abone sayısı istediği seviyede olmayan platformların çok sık yaptığı deneme ve bir süre bedava kullanım imkanı bu platformda baya bir süredir bulunmakta. Artı bazı kampanyalarda karşılaştığımız 1 ay bedava gibi kullanımlarda ara ara karşımız çıkıyor. Hatta bazılarında 3 ay hediye şeklinde görüyoruz.

Amazon Starz ücretsiz deneme hesabı açma

Amazon Starz, ücretsiz deneme için yapılacak işlemler aynı zamanda Amazon Starz nasıl iptal edilir sorusuna cevap verecektir.

Deneme hesabı açtığınızda, size bir süre sonra ücretlendirileceğinizi belirten bir yazı ile karşılaşacaksınız. Bu deneme hesabının açılabilmesi için büyük ihtimal ödeme seçeneği eklemeniz gerekecek. Kısaca sanal kredi kartıyla bu işlemi yapmanız çok kolay. Sanal kartınız varsa bunu kullanırsınız, yoksa bankanızın mobil uygulamasından kolayca açarsınız. Öneri 1 tl limitle sabitlemeniz olacak. Bazı platformlarda limit 0 olduğunda işlem yapılmamakta.

Ad imageAd image
Amazon Starz nasil iptal edilir 1
Amazon Starz nasıl iptal edilir (free trial)

Ücretsiz deneme Amazon Starz nasıl iptal edilir

Amazon Starz aylık ücreti, Türkiye şartlarına göre bakıldığında çok fazladır. Malum doların aşırı yükselmesi onlar için düşük görülen ücretler bizim için yüksek oluyor.

Amazon Prime Starz nasıl iptal edilir sorusu için atılacak adımlar şöyle:

 1. Amazon.com’a girin ve hesap bilgileriniz giriş yapın.
 2. Sitede profil simgesinin bulunduğu yerde “Hesap ve Listeler” (Account & Lists) seçeneği olması gerekiyor. Buraya dokunun.
 3. “Üyelikler ve Abonelikler” (Memberships and Subscriptions) yazılı alana gidin, sonra “Prime Video Kanalları” na (Prime Video Channels) geçin.
 4. Starz bölümünde “Kanalı İptal Et” (Cancel Channel) seçeneği ile işlemi başlatın.
 5. Ekrana belki sizi ikna etmek için bir teklif veya öneri sunulacak. Bunla ilgilenmiyorsanız, Aboneliğimi iptal et” seçeneğini kullanın.
 6. Starz aboneliğini neden iptal ettiğiniz sorulacaktır. Karşınıza sebep seçenekleri çıkacak, size uygun olan seçeneği seçip onaylayın.
 7. Kanal hesap ayarları aldı alana geri döneceksiniz ve abonelikle ilgili bilgileri ve bitiş tarihini kontrol edin. www.andronova.net
Amazon Starz nasil iptal edilir 2
Amazon Starz abonelik iptali

Starz nasıl iptal edilir adım adım anlattık. Her şeye rağmen fikrinizi değiştirip tekrar aboneliğe devam etmek isterseniz yine aynı alana girmeniz yeterli olacak.

Amazon Starz iptal edemiyorum

Aboneliğimi iptal edemiyorum şikayetleri, genelde işlem yapılan cihazdan veya tarayıcıdan alakalı bir sorundan dolayı oluyor. Lakin bazen ilgili uygulama veya web sitesine bağlı olarak sorunlarda yaşandığı oluyor. Kısaca neden kaynaklı olduğunu ancak yapacağınız denemelerle anlaşılacaktır.

Bu başlıkta size deneyeceğiniz bazı önerilerden bahsedeceğiz. Bunlardan daha fazla olduğunu şimdiden belirtelim. Bize uzun uzadıya bunları yazmayacağız. Olasılığı en yüksek olan seçeneklerin bir listesini yapacağız.

Ad imageAd image

Amazon Starz iptal edilmeme sebepleri

 1. Kullandığınız tarayıcının çok eski bir sürüme sahip olması. Güncelliğini yitirmesinden dolayı sıkıntı çıkarması. Bu aynı zamanda güvenli görülmeme sebebi olarak algılanır.
 2. Tarayıcı testi için gizli sekme ve farklı bir tarayıcı kullanılmalı.
 3. Hesapla alakalı olası problemlerin testi adına, profil alanında bulunan bilgilerinizde ufak bir değişiklik yapın. Örnek bir kelime ekleyin veya çıkarın. Kayıt sırasında hata verirse o zaman hesapla veya hizmetle alakalı olduğunu anlarız.
 4. Kurulan program veya uygulamalarla alakalı olma olasılığı için alternatif cihazlarla deneyelim. Farklı cihazlarla bir kaç kez daha deneme yapalım.

Amazon Starz nasıl iptal edilir (free trial) haberimiz umarız işinize yaramıştır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir