Analistlere Göre Apple Watch Edition 5000$ Olacak

blank

Apple‘ın merakla beklenen saati Apple Watch Eylül başında tanıtılmıştı. Tasarımı, sahip olduğu donanım, arayüz ve pil ömrü ile merak edilen asıl unsur ise saatin satış fiyatıydı. Apple tasarımı ile kullanıcılar arasında tartışma başlatsa da, 3 farklı model sunarak kişiselleştirmenin önünü açmış oldu.

teknik destek

Bugüne kadar satışa çıkan icihazlar sadece renk ve kapasite olarak farklılık sunarken, bu sene tanıtılan farklı ekran büyüklüğüne sahip 2 iPhone ile bu durum değişti. Hatta Apple bu konuda ileri giderek tüketicilere 3 farklı Apple Watch modeli sundu.

Bu modeller sırasıyla Apple Watch, Watch Sport ve Watch Edition olarak geçiyor. Apple; saatin tanıtım etkinliğinde Watch Sport modelinin fiyatını 350$ olarak duyurdu. Diğer modellerinin fiyatı açıklanmazken satış tarihi olarak da 2015 işaret edildi.

Apple Watch Edition modeli, saati statü simgesi olarak kullanlara hitap ediyor. Altın kaplama değil tamamen 18 karat altından yapılacak saatin fiyat olarak 5000$ civarında satılması bekleniyor.

Apple-Watch
Analistlere Göre Apple Watch Edition 5000$ Olacak

Apple analisti John Gruber bu fiyatı belirlerken, diğer ünlü saat markalarının altın saat fiyatlarını örnek almış. Analiste göre Apple, Watch Edition modelini en az 1999$ dan satışa sunacak. Ayrıca Gruber’a göre diğer model Apple Watch ise 999$ etiket ile satılacak.

Apple Watch modelinde ise titanyum gövde ve safir cam kullanan Apple, saatini sadece akıllı telefon yardımcısı olarak değil premium bir saat olarak sunmak istiyor. 2015 Şubat ayında saatler satışa çıkana kadar bu fiyatlar tahminden öteye gidemeyecek. Ancak Apple istese de kaliteli malzeme ile üretilen iki modelini de ucuza satamayacak. Sizce bu modellerin fiyatı ne kadar olmalı

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!