Analiz: Büyük Ekranlı iPhone 6 Bazı Apple Ürünlerinin Tasarımını Etkileyebilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Konusunda da her gün yeni bir haber bizlere sunuluyor. Apple‘ın A8 işlemcisi ile tanıtılması beklenen iPhone 6’nın 4 çekirdekli ve 64 bit bellek veriyolu desteğine sahip olacağı biliniyor. iPhone 6 ile ilgili en büyük beklenti ise büyük ekran oluyor. Yapılan tüm analizlere göre de iPhone 6’nın 2 farklı model ile geleceği öngörülmekte. Bunlardan biri 4,7 inç ve biri de 5,5 (bazı kaynaklara göre 5,7) inç bir phablet telefon olacağı yönünde.

Andronova

Bu öngörüler gerçek olur mu bilinmez ama ben Apple’ın phablet kategorisinde ürün yapacağını pek düşünmüyorum. Böyle bir ürün yapacaksa da bunu iPhone 6C olarak adlandıracak ve donanımını iPhone 5’ten alacaktır diye düşünüyorum. Apple büyük ekranlı bir telefon yaparak özellikle Android işletim sisteminden sıkılan kullanıcıları (başta ben olmak üzere) hedef alacağını düşünüyorum.

Daha büyük ekranlı iPhone 6’nın öncelikle iPhone 5C’ye ve iPod Nano’ya ilham olacağı ve her 2 ürünün de iPhone 6 ile şekil değiştirileceği düşünülüyor. Telefonunun şarjının bitmesini istemeyen halen birçok kişi iPod ile şarkı dinlemeyi tercih ediyor. iPod’a özel indirimlerinde planlanarak tekrar iPod satışlarının arttırılabileceği bildirilmekte.

ipod-nano-hero

Bakalım iPhone 6 bizlere neler sunacak. Peki sizlere sormak istediğim bir soru var. Daha büyük bir iPhone gelirse Android işletim sisteminden vazgeçer misiniz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.