Analiz: Büyük Ekranlı iPhone Mobil Dünyanın Dengelerini Değiştirebilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony’de Xperia Z2’yi tanıtmıştı. Bu telefonlardan tatmin olmayan teknoloji severler ise gözlerini iPhone 6’ya çevirerek daha iyisini bulabileceklerini ummaya devam etmişlerdi. Apple CEO’su Tim Cook iPhone 6 ile ilgili “daha büyük” ifadesini kullanmış ve genel beklentinin de sesine bir nebzede olsun kulak vermişti. Büyük ekranlı iPhone tercihini hem iOS kullanıcıları hemde dünyanın en büyük mobil platformu Android ekosisteminde bulunan kullanıcılarda bekliyordu.

teknik destek

Hem sitemizde ki hemde dışarıdaki Android kullanıcılarının “Apple büyük ekranlı bir telefon yapsın bir dakika durmam” söylemlerine zaman zaman şahit olmaktayız. Özellikle Android ekosistemindeki kullanıcıların “güncellenememe” sorunlarından dolayı iOS platformuna geçiş yapmayı düşündüklerini de belirtmeliyiz. Başka başka ülkelerde aynı telefonu kullanan kullanıcılar Android 4.4’e geçiş yapmışken bu güncellemelerin halen ülkemizde sunulmamasını açıklamak ve bunu bir telefona 2200 TL para vermiş birine anlatmak oldukça zor olsa gerek.

Dünyanın en büyük araştırma firmalarından biri olan ISI analistlerinden Brian Marshall’ın yaptığı analize göre büyük ekranlı bir iPhone 6 ile Apple’ın %14’lük kesimine sahip olduğu pazarda tam 2 katına varan oranlarda büyüme yapması öngörülüyor. Bu büyümenin özellikle Android’in payından çalınacağı ve 2 farklı modelle bu büyümenin kalıcı olmasının sağlanacağı da yapılan araştırmada belirtiliyor.

iphone 6 concept

Apple’ın iPhone 6’da 2 farklı model kullanacağı söylenmekte. Öncelikle fazla hacimi genişletmeden 4,5 inç civarlarında bir iPhone 6 ve hemen sonrasında 5,5 inçlik ve 5,5 mm kalınlığa sahip bir başka iPhone 6 “Phabletten” söz edilmekte. Son yıllarda büyük ekranlı telefonlara olan rağbete Apple’da kayıtsız kalmayacak gibi görünüyor. Zamanında küçük telefonların daha iyi olduğunun kabul edildiği bir dünyadan büyük daha iyidir algısına ulaşılmasının ardındaki üretici Samsung’un GAlaxy S5 ile değilde Galaxy Note 4 ile iPhone 6’ya rakip olabileceği kulislerde konuşulmakta.

Peki siz bu analiz için ne düşünüyorsunuz? Sizce de Apple iPhone 6 ile Android ekosisteminden büyük oranda müşteri çalabilir mi?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın