Analiz: LG G2 Satışları 3 Milyona Ulaştı!

Sahip olduğu donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra rakiplerine oranla daha makul bir fiyattan satışa sunularak yılın ikinci yarısında tanıtılan telefonlar arasında dikkat çekmeyi başaran LG G2‘nin satış rakamlarına ilişkin yeni bir rapor yayınlandı. Yonhap News tarafından yayınlanan raporda LG G2 satışlarının 4. çeyrek itibariyle 3 milyona ulaştığı rapor ediliyor. Geçtiğimiz ay söz konusu rakamın 2 ve 2.3 milyon olduğu şeklinde değerlendirmeler yapılmıştı.

Andronova

Yayımlanan haberde LG G2’nin 2 milyonluk adetinin yılın son çeyreğinde (ekim, kasım, aralık) tüketicilere ulaştığı bilgisi aktarılıyor. İlk bir milyonluk satış ise ağustos-eylül döneminde gerçekleşti. Ayrıca LG sadece anavatanı Güney Kore’de 900 bin G2 satmış durumda.

Halihazırda Güney Kore’de Android 4.4 güncellemesini almaya başlayan telefon, yeni yılla birlikte dünyanın farklı noktalarında Android’in en güncel sürümüne kavuşmaya başlayacak. Bu güncellemeyle birlikte yazılım tarafında daha iddialı bir model haline gelecek LG G2 için ilk belirlenen satış hedefi 10 milyon olarak kaydedilmişti. LG tarafından resmi olarak açıklanan bu rakama önümüzdeki ağustos ayına kadar ulaşılır mı bilinmez, ancak LG’nin G2 ile iyi bir iş çıkardığını açıkça ifade etmek gerekir.

Optimus lakabının yer almadığı ilk telefon olma özelliğini gösteren LG G2, 5.2-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ve neredeyse sıfır çerçeveli IPS LCD ekrana sahip. Dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, 3.000mAh kapasiteli pil, OIS teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü arka kamera  ve 2GB RAM gibi dikkat çeken özellikleri bünyesinde barındırıyor.

LG G2’nin elde ettiği satış hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Eğer bir başarısızlık ortadaysa bunu neye bağlıyorsunuz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.