Andorid 4.1 Jelly Bean Güncellemesi Birkaç Xperia Telefonu için Son Aşamada!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xperia T, V,J ve TX cephesinde Andorid 4.1.2 Jelly Bean güncellemesini kullanıcılarla buluşturan Sony, başta 2012 yılı amiral gemi modellerinden Xperia S olmak üzere Xperia P, Xperia Go, Xperia SL, Xperi Ion ve Xperia acro S için Jelly Bean güncellemesinin son aşamada olduğu resmi Twitter hesabı üzerinden doğruladı.

Andronova

Telefonların uzun süredir test edilen Android 4.1 uyumluluk sürecinin son aşamaya geldiği ifade edilirken, final hazırlıkların neredeyse tamamlanmak üzere olduğu ve birkaç hafta içerisinde ayrıntıların kamuoyuna sunulacağı bildirildi.

Xperia Z ile yeni yıla iddialı bir giriş yapan Sony hali hazırda 5 milyon civarında satış gerçekleştirirken, özellikle 2011 yılı Xperia cihazlara sunmadığı güncelleme sebebiyle fazlasıyla eleştirilmişti. 2012 yılı Xperia serisinin büyük bölümü içinse güncellemenin gecikmeye uğraması benzer eleştirileri beraberinde getirdi. Neyse ki Sony, kamuoyunda oluşan bu kötü imajı düzeltmek adına kapsamlı bir ürün yelpazesi için güncellemenin kısa süre içerisinde yayınlanacağı müjdeleyerek geçte olsa olumlu bir tutum sergilemiştir.

Buradan yeri gelmişken bir eleştiriyi de Samsung’a yapabiliriz. Dünya genelinde birçok ülke için sunulan Galaxy S II Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi henüz ülkemizde resmi olarak indirilebilir hale getirilmedi. Bu noktada Galaxy S II kullanıcılarının sabırsız bir bekleyiş içerisinde olduklarını hatırlatalım.

kaynak: Androidcentral

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın