Android 4.0 Ice Cream Sandwich ve Nexus Prime Çok Yakında Duyurulacak!

Google ve Samsung, Steve Jobs‘un ölümü sebebiyle ertelenen Samsung Mobile Unpacked 2011: Google Bölümü etkinliğini çok yakında düzenleyecek! T3 tarafından yılın telefonu seçilen Galaxy S II‘nin ödülünü kabul eden Samsung’un İngiltere satış direktörü Andre

Android 4.0 Ice Cream Sandwich ve Nexus Prime Çok Yakında Duyurulacak!
müşteri hizmetleri
Google ve SamsungSteve Jobs‘un ölümü sebebiyle ertelenen Samsung Mobile Unpacked 2011: Google Bölümü etkinliğini çok yakında düzenleyecek! T3 tarafından yılın telefonu seçilen Galaxy S II‘nin ödülünü kabul eden Samsung’un İngiltere satış direktörü Andrew Glass yaptığı açıklamada; Samsung’un üretmiş olduğu Google’ın yeni Nexus akıllı telefonu hakkında önemli bilgiler verdi. Etkinliğin ertelenmesi bizleri oldukça üzmüştü. Fakat bugün Verizon Wireless‘tan gerçekleşen sızıntıya göre; cihazın 3 Kasım‘da duyurulacağı ortaya çıktı. Daha sonra yetkili ağızdan gerçekleşen açıklama da bunu doğrular nitelikteydi. Tekrar planlanan etkinliğin 27 Ekim tarihinde gerçekleşeceği yönünde söylentiler de yapılıyor. Bu durumda yeni etkinlik zamanın Ekim sonu – Kasım başı olabileceğini söyleyebiliriz. Phandroid sitesinde yayınlanan özel sızıntıdaki 3 Kasım tarihi Perşembe’ye denk geliyor. Verizon’un duyurularını Perşembe günleri yaptığını ve Nexus Prime’ın bu operatörle anlaşmalı olarak Amerika’da satışa sunulacağını biliyoruz. Bu tarih, Droid Prime olarak isimlendirilen 4G LTE iletişim teknolojili Verizon Wireless ürününün resmi duyuru tarihi de olabilir. Öte yandan Samsung satış direktörü Andrew Glass, ödül töreninin ardından yaptığı açıklamada şu sözleri sarfederek içimizi rahatlattı:
Nexus Prime çok yakında duyurulacak ve düşündüğünüzden çok daha erken mağazalardaki yerini alacak.
SAMSUNG Andrew Glass Samsung ve Google’ın işbirliği sonucu ortaya çıkacak olan yeni Nexus akıllı telefonu, Android 4.0 Ice Cream Sandwich versiyonunu taşıyan ilk cihaz olacak. Nexus Prime ya da diğer adı Galaxy Nexus olan akıllı telefonun duyurulmasıyla yeni Android versiyonu da resmiyet kazanmış olacak. Andrew Glass‘in açıklaması Nexus Prime’ı, dolayısıyla Ice Cream Sandwich versiyonunu incelemek için duyurunun ardından fazla beklemeyeceğimizi gösteriyor. Umarız satışa sunuştaki hızlı hamleler mevcut cihazların Ice Cream Sandwich güncelleme çalışmalarında da sürdürülür. Dün yapmış olduğu açıklamada CyanogenMOD 9, yani Ice Cream Sandwich için Custom ROM geliştirme çalışmalarına en kısa süre içerisinde başlayacaklarını ifade eden geliştirici takımın lideri Steve Kondik‘in Android SDK‘sının duyurulmasıyla çalışmalarına tam gaz devam etmesini diliyoruz. Ice Cream Sandwich güncellemesi gelmeyecek diye üzülmeyin! CyanogenMOD’un 68 cihazlık geniş kapsamlı yazılımı hepimize son versiyon Android tecrübesini çok kısa süre içerisinde yaşatacaktır.
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR