Xposed Modülüyle Android 4.0 ve Üstü Cihazlara Android L Sanal Butonları Yükleyin

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google, Android L ile işletim sisteminde görsel anlamda önemli bir değişime gitti. Materyal Tasarım adı altında Android 4.0’dan bu yana kullanılan sanal butonlarda da ciddi bir değişiklik sağlandı. Konsol kontrolcüsünü anımsatan yeni üçgen, çember ve kare butonlar, Android L güncellemesi sonrasında sanal butona sahip cihazların büyük bölümünde yer alacak.

Andronova

Android L önizleme sürümü şu an sadece Nexus 5 ve Nexus 7 için yayınlandı. Ayrıca gayri resmi yollarla 2012 model Nexus 7’ye de yüklendiğini belirtelim. Yeni tasarıma sahip sanal butonları saydığımız bu cihazların yanında bazı Xperia cihazlarda görebiliriz, zira geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz haberde bazı Xperia cihazlar için Android L teması hazırlanmıştı.

Eğer Android 4.0 ve üzere root yetkisi sağlanmış bir cihaza sahipseniz yeni sanal butonları şimdi deneyebilirsiniz. Materyal Tasarımın beraberinde getirdiği yeni butonlar için XDA Geliştiriciler Forumu’nda Xposed modülü hazırlandı. Bu modül sayesinde cihazınıza herhangi bir özel ROM kurmadan yeni sanal butonları deneyebileceksiniz.

Geliştiriciler tarafından hazırlanan yeni model gezinti butonlarında sadece tasarımı değiştiriyor, herhangi bir ek özellik getirmiyor. Söz konusu modülü Android cihazınıza yüklemek için root yetkisinin olması gerektiğini belirttik. Bunun yanında bir de Xposed Framework uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Daha sonra ise yeni sanal butonlar için hazırlanan modülü indirip yükleyin.

Modül, Sense ve TouchWiz gibi ROM’larda çalışmayabilir.

image (2)

kaynak: forum.xda-developers

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.