Android 4.2.2 Sonrası HTC One’da Kilit Ekrana Widget Nasıl Eklenir?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC One için geçtiğimiz hafta Güney Asya’da başlayan Android 4.2.2 güncellemesi şu an için ülkemiz de dahil olmak üzere Avrupa’ya yayılmış durumda. Widget panelinin düzenlenmesinin yanı sırı, home butonuna gelişmiş düzeyde özellikler kazandırılması, yüzdeli batarya simgesi, gelişmiş bir yapı sunan yeni hızlı ayarlar menüsü, Ultrapiksel kamera noktasında sağlanan optimizasyonlar ve kilit ekrana widget desteği telefonda yer bulan yenilikler oldu.

teknik destek

Kilit ekrana sunulan widget desteği Android 4.2 ile hayatımıza giren bir yenilik oldu. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcı telefonu aktif hale getirmeden (kilidi açmadan) kimi işlemleri kilit ekran panelinde gerçekleştirebiliyor. HTC’nin One modelinde sunduğu kilit ekrana widget desteği ise stok Android’e nazaran farklılıklar sunuyor.

Kilit ekranda widget desteği için Ayarlar > Kişisilleştirme > Kilit ekran stili sekmesine buradan da en sonda yer alan “Widget” kısmını seçmeniz gerekiyor. Bu bölümde kilit ekrana sadece bir widget ekleyebiliyorsunuz. HTC bu noktada sayfalar arası geçişe olanak tanımamış. Oysa stok Android’te kilit ekranda sayfalar arası geçiş yaparak birçok widget’i kullanabiliyorduk. Neyse ki eklenen widget’ı boyutlandırma özelliği mevcut.

Görünüşe bakılırsa HTC, söz konusu yenilik üzerinde pek durmamış ve kilit ekrana widget desteğinden ziyade Sense 5 ile karşımıza çıkan kendine has yeni kilit ekranı ve ekranda bulunan kısa yollar ile hava durumu/saat bilgilerini ön planda tutmaya devam etmiş. Kilit ekrana dahil edeceğimiz widget’lar ise genel olarak Google tabanlı uygulamalar. Daha fazla detay için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

QZZjBuqQvZk” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!