Android 4.3, Galaxy S3'te Görüntülendi!

banner186

Galaxy Note 3 lansmanında daha önceki amiral gemi modellerine sunulacak Android 4.3 güncellemesine dair bir açıklama yapan Samsung, bahsi geçen Galaxy S3, Galaxy Note II ve Galaxy S4 için Android 4.3 güncellemesinin ekim ayı içerisinde dağıtıma başlanacağ

Android 4.3, Galaxy S3'te Görüntülendi!

banner192

Galaxy Note 3 lansmanında daha önceki amiral gemi modellerine sunulacak Android 4.3 güncellemesine dair bir açıklama yapan Samsung, bahsi geçen Galaxy S3, Galaxy Note II ve Galaxy S4 için Android 4.3 güncellemesinin ekim ayı içerisinde dağıtıma başlanacağını bildirmişti. Güncelleme tarihi yaklaştıkça Samsung cephesinde sızıntılar başlayacağını ifade etmiştik ve bu noktada ilk sızıntı Galaxy S3 cephesinde yaşandı. Elde edilen ilk somut belge bir ekran görüntüsü ve burada Galaxy S3 üzerinde Android 4.3 güncellemesinin test edildiği görülmektedir. Görüntü bulanık, ancak telefon üzerinde Android 4.3'ün çalıştığını gizlemeye yeterli değildir. Görseli sızdıran AndroidSaS sitesi, dağıtımı gerçekleşecek güncelleme ağırlıklı olarak güvenlik ve hata düzeltmeleri içereceğini bildiriyor. Galaxy Note II ve Galaxy S3'te TouchWiz kullanıcı arayüzünde yapılacak değişiklikleri de unutmamak gerekir. Ayrıca her iki telefon Android 4.1.2'den direkt 4.3 sürümüne geçecek. S3-4.3 Aynı dönemde (ekim ayı içerisinde) güncellemeden nasiplenecek bir başka model ise Galaxy S4 olacak. Android 4.2.2 ile mart ayında lanse edilen cihaz şu ana kadar Android versiyonunda değişikliğe neden olacak bir güncelleme almadı. Android 4.3 güncellemesinde radikal bir değişiklik beklenmiyor. Daha çok işletim sisteminin altyapısına dayanan OpenGL 3.0 desteği (sadece Qualcomm işlemcili model), Bluetooth 4.0 LE bazı yenilikler öngörülüyor. Önümüzdeki günlerde sızdırılacak bir firmware (ürün yazılımı) ile yenilikler hakkında daha fazla detaya sahip olacağız. ilgili>> SamMobile

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
mehmet Ali - 4 yıl önce
S3 mini icin bi guncelleme olacakmi acaba bilgisi olan var mi
Avatar
Olcay - 4 yıl önce
acaba touchwiz değişikliği derken bizim S3'lerin touchwiz'lerde aynı S4'deki gibimi olacak yoksa sadece kilit ekranındaki ufak tefek değişikliklerimi kastediyorlar.
Avatar
baran - 4 yıl önce
ya samsung allah aşkına şu ayarlardaki arka kısma şu çirkin renge son ver beyaz koy ne biliyim mavi yap ama şu siyahtan bi kurtul ya
Avatar
Matrix - 4 yıl önce
samsung galaxy ace s Gt 5830i yede 4.+ lerden gelseydi ya keşke
Misafir Avatar
Ozan - 4 yıl önce
Kardes zaten istesede vermez samsung donanım özellikleri desteklemiyor anca custom rom devam edersin :)
Misafir Avatar
cemal - 4 yıl önce
200 liralık telefona ne guncellemesi bekliyon hala alo desin sana yeter
Avatar
melih35 - 4 yıl önce
Galaxy s4 de octa 5 islemciside (uluslararası versiyonu) openGL 3.0 desteklemediği söylemişti yukaridaki yazı sadece snapdragon 600 işlemci için mi geçerli onu belirtirseniz seviniriz.
Misafir Avatar
Mustafa Kılıç - 4 yıl önce
Merhaba, aynen dediğiniz şekilde. Galaxy S4, Android 4.3 ile teorik olarak OpenGL ES 3.0 desteğine kavuşacak, ancak Exynos 5 octa işlemcili modelde yer alan PowerVR serisi işlemci söz konusu destekten yoksun olduğu için oyunlarda performans artışı sağlamayacak.
Avatar
baran - 4 yıl önce
ya sanki bu siteyi ziyaret edenlerin sayısında azalmamı var yoksa insanlar artık bu mobil haberlerden mi sıkıldılar çünkü eskiden bir güncelleme haberi olsa bu haber bide samsung gibi çok satan bir cihazın haberiyse bura yorum kaynardı sanki sitenin yeni konsepti fazla beğenilmedi gibi
Avatar
opix - 4 yıl önce
Hani note 1 e en azindan 2.2.2 verilse idi q
Misafir Avatar
Atahan - 4 yıl önce
Note 1 e 2.2.2 deil 4.2.2. Demek istedin heralde kardes :) bende ayni fikirdeyim o guncellemeyi hakedio note da s2 de
Avatar
baver - 4 yıl önce
Güncellemeyi yüklemeyi düşünmüyorum çünkü 4.3 ile flash player çalışmayacak. Tüm siteler HTML5 ile çalışmaya başlayana kadar bana 4.3 çok gerekli gibi gelmiyor. Evet güncelleme ile gelecek yenilikler ile flash player dan yoksun kalınması arasında bir tercih yapıldığında kişisel olarak farklılıklar olacaktır ancak şu an için flash player benim için daha önemli gibi.
Misafir Avatar
EMRE ER - 4 yıl önce
4.3 flash desteklemeyecekse sende boad browser kullan cihaz flash desteğinden bağımsız olarak her flash dosya ve videoyu kullanabilirsin.
Avatar
Furkan - 4 yıl önce
Sayın Androva Yetkilileri
Mali 400 ailesini kullanan, PowerVR SGX 543 ve aşağısını kullanan, Tegra 2, 3 ve 4'ü kullanan, ayrıca Adreno 200, 203, 205, 220, 225 gibi cihazlarda da OpenGL ES 3.0 desteği yok. Yani piyasada yaygın olarak sadece Snapdragon S4 Pro, 400, 600 ve 800 tabanlı işlemcili cihazların bu desteği sunduğu görülüyor.

Galaxy S4'teki Exynos 5 Octa işlemcisindeki PowerVR SGX 544 MP3 GPU'sunun bile muallakta. GPU teknoloji olarak destekleyebilir ama yeni bir GPU değil sonuçta buna özel sürücünün çıkarılması lazım. Samsung bu yüzden bu GPU'yu yeni octa'da kullanmıyor. Yazık oldu Octa'lı S4 kullananlara. http://shiftdelete.net/opengl-3.0i-hangi-gpular-destekliyor-46034.html Alıntıdır
Yani diyecegim şu ki S3 i9300 ve yukarda bahsi geçen telefonlar OpenGL 3.0 destegi alsa bile kullanacak işlemci olmadıgı için bi anlam ifade etmeyecek.
Konuyu düzenlerseniz sevinirim yanlıs anlasımlara yol açıyor.!!
Misafir Avatar
Mustafa Kılıç - 4 yıl önce
Merhaba sevgili Furkan,
Haberde Galaxy S3 ve Galaxy S4'Ü Qualcomm işlemcili versiyonlar şeklinde ayırmadık ancak buradan OpenGL ES 3.0 desteğinin sadece Qualcomm işlemcili versiyonlara geleceğini birçok kez belirttik. Yine de belirttiğin haberin içeriğine ilgili notu ekleyeceğim. Teşekkür ederim.