Android 4.3, Galaxy S4’ün Google Sürümünde Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın mayıs ayında düzenlediği Geliştiriciler Konferansı’nda  Android’in yeni bir sürümünün tanıtılmaması şaşkınlık yaratmıştı. Jelly Bean’in daha da yaygınlaşması adına Android 5.0 olarak adlandırılan Key Lime Pie’ın kasım ayına ertelendiği ciddi anlamda dillendirilirken, defalarca sunucu günlüklerinde ve test raporlarında ortaya çıkan Android 4.3’ün ise tanıtımına kesin gözüyle bakılıyordu.

Andronova

Haziran ayı da geride geri kalırken yeni nesil Nexus 7 ve beraberinde getireceği Android 4.3 iddiaları dinmek bilmedi. İkinci nesil Nexus 7’nin tanıtımı temmuz ayında beklenirken, Google’ın mayıs ayında resmi duyurusunu gerçekleştirdiği Galaxy S4 Google Edition’da Android 4.3 ortaya çıktı. Habere ilişkin detayları veren site ise enteresandır ki Samsung’a yakınlığı ile bilinen Sammobile oldu. Site, telefonda Android 4.3 sürümünün yer aldığına dair bazı görselleri paylaşırken, güncellemenin temmuz ayı içerisinde dağıtılacağını belirtti.

media 16808

Söz konusu haberde dikkat çeken ayrıntı ise telefona sunulacak güncellemenin Samsung cephesinde test ediliyor olmasıdır. Bu gelişme de Google Edition kapsamına alınan telefonların donanım bölümüne müdahale etmeyen Google’ın yazılım kısmına müdahale etmeyeceğini gösterebilir.

Daha önce ortaya çıkan belgelerin tümünde Android 4.3 JWR53F sürümünü test edildiğini gördük. Galaxy S4 (I9505G) versiyonunda ise JWR66D geliştirme sürümünün test edildiğini görüyoruz. Android 4.3’te kamera noktasında sağlanacak yeniliklerin yanı sıra Apple ve BlackBerry tarafında da kullanılan düşük enerjili “Bluetooth Smart Ready” teknolojisine yer verilecek. Ancak Google yeni kamera uygulamasının yanı sıra yeni bir canlı duvar kağıt ve açılış animasyonunu Galaxy S4 ve HTC One’ın Google sürümlerinde ortaya çıkardı.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın