Android 4.3 ile Çalışan Yeni Nesil Nexus 7, Bluetooth SIG Kayıtlarında Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google I/O etkinliğinin donanım tarafında tanıtılması beklenen yeni nesil Nexus 7, Bluetooth SIG kayıtlarında ortaya çıktı. Etkinlik kapsamında tanıtılmayarak hayal kırıklığı yaratan tabletin yine Asus cephesinde geldiği görülürken, tabletin ekran boyutunda ise herhangi bir değişim söz konusu değil.

Andronova

Tabletin yazılım bölümünde ise JWR11 ile çalıştığı dikkatlerden kaçmıyor. Söz konusu sürüm API seviyesi 18’e çıkarılacak Anroid 4.3’ten başkası değil. Bir süre önce Tayvan Mobil Fuarı’nda ilk olarak Nexus 4’te görülen Android 4.3, beklenildiği gibi 10 Haziran’da resmi olarak yeni nesil Nexus 7 ile gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl Google I/O etkinliğinde Android 4.1 ile tanıtımı gerçekleşen Nexus 7 için resmi satış rakamları açıklanmasa da, 7 milyon satış geride kaldığı iddia ediliyor. Tablet noktasında Android platformuna yeni bir soluk getiren ve birçok üreticinin 7-inç boyuta yönelmesinde etkin rol oynayan Nexus 7, yenilenmiş versiyonunda da bir hayli iddialı görünüyor.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo bir süre önce tabletin sahip olacağı tekniközellikleri bir liste halinde kamuoyuna sunmuştu. Dilerseniz bu özelliklere bir göz atalım; 7-inç boyutunda 1920 x 1200p çözünürlüklü IPS ekran, Qualcomm cephesinden 4 çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemci, 2GB RAM, Android 4.3 Jelly Bean, 5MP çözünürlüklü arka kamera, HD kayıt olanağı sunan ön kamera, NFC, Bluetooth 4.0, kablosuz şarj desteği ve 4.000mAh kapasiteli pil.

media 2982

kaynak: phandroid

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın