Android 4.3 ile Çalışan Yeni Nexus 7 İlk Güncellemesine Kavuştu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz günlerde yeni nesil Nexus 7’yi kullanıcıların beğenisine sunan Google, aynı zamanla tabletle birlikte mevcut Android sürümünü de güncelleyerek, mobil işletim sistemine birçok yeniliği entegre etti. Söz konusu yenilikler, doğrudan kullanıcı deneyimini hedef almasa da, Android işletim sisteminin alt yapısını yakından ilgilendiren gelişmeler olarak kaydedildi.

teknik destek

Yenilenen Nexus 7’ye baktığımızda ise Google-Asus işbirliği devam ederken, tabletin birçok noktada geliştirildiğini gördük. Ekran çözünürlüğünü artıran Google, yeni tabletinde daha net ve keskin görüntüler kullanıcılara vaat ediyor.

İşlemci tarafında ise Snapdragon S4 Pro işlemcisini tıpkı Snapdragon 600’de olduğu gibi Krait 300 mimarisi üzerine tekrar inşa eden Qualcomm’un Snapdragon S4 Pro APQ8064-1AA çözümüne yer veren Google, bu sayede performans noktasında son referans telefonu Nexus 4’ü de geride bırakıyor.

İlk olarak Play Store üzerinden satışa sunulan tablet, başta Amerika olmak üzere farklı ülkelerde kimi perakende şirketleri tarafından satışa sunuldu. Kutusundan çıkan tablet kurulum sihirbazı sonrası Android 4.3 temelli ve JWR66N  yapı numarasına sahip ilk güncellemesini indirmeye başlıyor.

media 2899

Tamamlanan güncelleme sonrası tablet yeni bir yükseltme uyarısı alırken, söz konusu güncelleme geleneksel bir şekilde uyarı şeklinde karşımıza çıkıyor. Arka planda indirilen güncellemede yükleme işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcı yeni yazılımı yükler ve yapı numarası JSS15J olarak değişir.

Güncellemenin detayları hakkında bilgi aktarılmıyor, ancak büyük olasılıkla sistemdeki bazı ince ayar ve onarımlara yönelik olduğu bildiriliyor.

ilgili>> AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın