Android 4.3, Tayland Mobil Fuarı’nda Ortaya Çıktı (Video)

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google I/O etkinliğinde Google yetkilileri ile yapılan değerlendirmelerde haziran ayı içerisinde yenilenmiş bir Nexus 4 ile tanıtılacağı bildirilen telefon, tam da beklendiği gibi Nexus 4’te ortaya çıktı.

Andronova

Tayland Mobil Fuarı kapsamında ülkede bulunan XDA Developers Forum üyeleri “challeen” ve “innocent36” Nexus 4 üzerinde yaptıkları incelemede telefonun 4.3 ile çalıştığını tespit etti. Geliştiriciler söz konusu gelişmeden tüm dünyayı anında haberdar etti.

Android 4.3’te radikal anlamda değişiler beklenmiyor. Kayda değer yeniliklerin başında, daha önce yetkililer tarafından da teyit edilen enerji verimliliği sağlayan Smart Bluetooth geliyor. Bunun dışında Google, Android 4.3 ile kamera uygulamasında bazı farklılıklar sunuyor. HDR, kontrast, döndürme, beyaz dengesi ve diğer sekmeler için yeni bir alan oluşturmuş.

Google bu sayede daha önce yaşanan istenmeyen dokunuşlarında önüne geçmeyi hedefliyor. Kamera uygulamasındaki tüm ayarlamalar baş parmak sayesinde basit bir şekilde yapılabiliyor.

Android 4.3 ilk olarak Nexus cihazlarda yer bulacak. Bunun yanı sıra yılın ikinci yarısında birçok üreticinin duyuracağı üst sınıf telefonlarda da yer alması beklenen versiyon yüksek ihtimalle Jelly Bean için sunulan son güncelleme olacak. Android 4.3 sonrası gözler ekim ya da kasım ayında duyurulması beklenen Android 5.0’a çevrilecek.

youtube.com/l7T3sp8Y-ho

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.