Android 4.3 ve Beyaz Renkli Nexus 4, Haziran Ayında Bekleniyor

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

bir cihaz ve yeni bir Android işletim sistemi sürümü henüz tanıtılmadı. Etkinlikte iki gün geride kalırken, etkinlik öncesi birçok iddia ile gündeme gelen ve etkinlik kapsamında duyurularına kesin gözüyle bakılan Android 4.3, beyaz renkli Nexus 4 ve hatta yeni nesil Nexus 7’nin tanıtımları bu saatten sonra beklenmiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Etkinlikte Android güncellemeleri hakkında yapılan spekülasyonların büyük bölümünde Android 4.3 ve beyaz renkli Nexus 4 için haziran işaret ediliyor. İddiaya göre Google, 10 Haziran’da beyaz renkli Nexus 4’ü Android 4.3 ile 299 dolardan satışa sunacak.

Android 4.3 tıpkı Android 5.0’da olduğu gibi henüz Google tarafından doğrulanmış değil. Google’ın sunucu günlüklerinde ortaya çıkan Android 4.3,  Jelly Bean’in başka bir versiyonu olacak. Bir sonraki Android sürümü ne olursa olsun Bluetooth 4.0 Smart Ready (Düşük enerjili ve farklı platformlardaki akıllı cihazlarla bağlantı) desteğine sahip olacak. Android 4.3 ile birlikte API seviyesi 18’e yükseltilecek ve OpenGL alt kümesi de 3. seviyeye yükseltilecek.  Etkinlik kapsamında geliştiricilere kolaylık sağlayan üç servisin tanıtımı yapılmıştı.

Duyurusu yapılan ilk API, daha hızlı ve doğru konum verileri sağlanacak Fused Location Provider oldu. Servis saatte %1’den daha az miktarda enerji harcaması yapacak. Geofencing adlı API de ise geliştirici belirli bir bölge tanılayacak ve söz konusu bölge çevresinde etkinlikler başlatabilecek. Activity Recognition olarak adlandırılan üçüncü API ise koşu, yürüme, bisiklete binme gibi fiziksel aktivitelerin takibini sağlıyor.

Etkinlik kapsamında resmi duyurusu beklenen ve hatta bir süre önce teknik özellikleri sızdırılan yeni nesil Nexus 7 için de temmuz ayı ön görülüyor. androidauthority.com/rumor-android-4-3-new-nexus-7-july-211300/ kaynaklarının elde ettiği bilgiler neticesinde Google’un yeniklerle donattığı tabletini temmuz ayı içerisinde Android 4.3 ile satışa sunmayı planladığını iddia etti.

Bu noktada gelişeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak