Android 4.4.1 Güncellemesi Nexus 5′in Kamera Performansını Artıracak!

blank

Ekim ayı sonunda resmi tanıtımı yapılan ve kısa süre içerisinde Google Play Store’da 349 dolar gibi bütçe dostu bir fiyattan satışa sunulan Nexus 5, son dönemin en popüler telefonlarından biri olarak gösteriliyor. LG-Google işbirliği neticesinde oluşturulan cihaz 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS+ ekran, dört çekirdekli Snapdragon 800işlemci, 2GB RAM, Corning Gorilla Glass 3, Android 4.4 işletim sistemi ve OIS (optik görüntü sabitleme) teknolojisine sahip 8MP çözünürlüklü kamera gibi dikkat çeken teknik detayları bünyesinde barındırıyor.

teknik destek

Cihaz, Android’in en güncel yazılımına sahip olsa da, satış işlemi sonrası bazı iyileştirmelere ihtiyaç duyduğu görüldü. Bunların başında da kamera yazılımı geldi. XDA Geliştiriciler Forumu‘nda bazı geliştiriciler üçüncü parti uygulamalarla kamera performansında iyileştirmeler sağlamaya çalıştığını görmüştük.

Benzer bir hazırlığın Google tarafında yaşandığına da şahit oluyoruz. Android mühendislerinden Dave Burke,Theverge’ye verdiği röportajda Android 4.4.1 güncellemesiyle birlikte Nexus 5’in kamera performansında ciddi iyileştirmeler yapılacağının bilgisini verdi. Daha hızlı açılan bir kamera, otomatik odaklama, pozlama, beyaz dengesi, kontrast, kare yakalama hızında artış gibi önemli iyileştirmelerin yanında HDR+ modunu yönetmek için ilerleme göstergesi sunulacak. Alt bölümde Android 4.4.1 güncellemesi sonrası Nexus 5’in değişen kamera performansına göz atabilirsiniz.

Kamera performansında sağlanacak performans artışının yanı sıra kimi kullanıcılar tarafından rapor edilen yüz tanıma kilidi sorununa da çözüm getirilmesi bekleniyor.

1234

kaynak: Androidpolice

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!