Android 4.4.2 Fabrika İmajları Nexus 4, 5, 7 ve 10 İçin Yayınlandı!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Hızla gelişen Android işletim sistemi zaman çizelgesinde iki önemli nokta bulunmaktadır. Tüm işletim sistemlerinde kullanıcı deneyimleri arttıkça güzelleştirmeler ve stabilite oranı da büyük bir ivmeyle artmaktadır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Dikkatinizi çekmek istediğim noktalardan birincisi Android 4.0 Ice Cream Sandwich ikincisi ise Android 4.4 KitKat. Bazılarınızın Android 2.3 Gingerbread dediğini hisseder gibiyim. Ancak benim dikkatinizi toplamaya çalıştığım noktalar Windows 3.1 ile XP gibi farklılık gösteren ve gelişimini ciddi oranda katlayan noktalar.

Geçtiğimiz günlerde Mustafa Kılıç’ın yayınladığı “Android Svelte Projesi” hakkında yazımızda da bahsettiğimiz üzere bu versiyonda, RAM kullanımın ciddi derecede optimize edildiği görülüyor. Bir diğer önemli değişikli ise “Android 4.4 KitKat’ta, Android Runtime için Dalvik Yerine Yüksek Performans Sunan ART’ı Deniyor” haberimizde de sizlerle paylaştığımız üzere, ART’ın çok ciddi performans geliştirmesi sağlayarak, düşük donanımlı cihazlarda bile yüksek verim alınması.

Google, Android 4.4 ten sonra bazı hataları da gidererek geçtiğimiz günlerde KRT16S sürüm kodlu 4.4.1 versiyonunu bazı Nexus cihazlara göndermişti. Ancak tüm Nexus cihazları bu versiyonu alamadan Google, KOT49H sürüm kodu olan yeni bir güncelleme daha yayınlayarak Android 4.4.2 versiyonunun fabrika imajlarını Nexus 4, 5, 7 ve 10 için yayınladı.

Android 4.4.2’nin Nexus cihazlar için yayınlanan fabrika imajlarını yükleyebilirsiniz.

Android’in bu derece hızlı gelişmesi umut ve mutluluk verici. Umarız biran önce tüm üreticiler telefonları KitKat için günceller ve Android kullanıcıları bu muhteşem deneyimin tadını çıkarırlar.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak