Android 4.4.2 Yüklü Galaxy Note II’ye Root Yetkisi Kazandırma

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung geçtiğimiz gün 2012 yılı amiral gemi modellerinden Galaxy Note II için Android 4.4.2 KitKat güncellemesini başlattı. İlk olarak Fransa’da telefon sahiplerine ulaşan güncelleme kısa süre içerisinde kademeleri olarak diğer ülkelere de sıçrayacak. Konuya ilişkin haberimize ve yükleme talimatına buradan göz atabilirsiniz.

teknik destek

Android 4.4 KitKat yüklü Galaxy Note II’ye Root yetkisi kazandırmadan önce dilerseniz güncelleme içeriğinde yer alan yeniliklere değinelim. Bunlar; pürüzsüz ve daha hızlı bir arayüz performansı, beyaz durum çubuğu simgeleri, kablosuz yazdırma desteği, kilit ekranda tam ekran albüm kapağı, kilit ekranda kamera kısayolu, NFC ödeme desteği, Samsung’un güvenlik uygulaması Knox, yatay konumda daha iyi performans sunan klavye, Hangouts’un yerleşik SMS uygulaması olarak atanabilmesi ve daha kararlı bir yazılım.

Android 4.4.2 yazılımını yükleyen kullanıcılar için XDA Geliştiriciler Forumu moderatörlerinden Chainfire’a ait Root dosyası yayınlandı. Alt bölümde yer alan iki farklı yükleme talimatıyla Android 4.4 yüklü Galaxy Note II’yi Root edebilirsiniz.

Uyarı: Yapacağınız işlemler sonucunda telefonunuzda kalıcı hasarlara sebebiyet verebilirsiniz. Yapacağınız bu işlem tamamen sizin sorumluluğunuzda olup bu işlemler sonucunda yapacaklarınızdan ne www.andorova.net  ne de şahsım sorumlu değildir.

Yükleme Talimatı 1 (Daha kolay yöntem)

1- Galaxy Note II için gerekli olan gerekli olan  CF-Auto-Root dosyasını indirin. Alternatif link; indir (Dosya içerisinde Odin uygulaması yer almaktadır.)

2. Galaxy Note II cihazınızı kapatın ve download moduna alın. Odin uygulamasını açın. CF-Auto-Root zip dosyasının içindeki .md5 uzantılı root doyasını PDA bölümüne ekleyin ve start butonunu tıklayın. Yükleme işlemi birkaç saniye sürecektir.

3. Telefon otomatik olarak başlayacaktır. Yükleme sonrası SuperSu durdu hatası alırsanız, Google Play’i ziyaret edin ve uygulamayı güncelleyin. Sorun hala devam ederse Knox güvenlik uygulamasını devre dışı bırakın.

Yükleme Talimatı 2

Gerekli olan dosyaları alt bölümden indirin.

1.  Odin v3.09’u indirin. Yukarıdaki Root dosyasının içinde de Odin uygulaması mevcut.

2. Buradan Philz recovery 6.26.3 sürümünü indirin.

3. Buradan SuperSu dosyasını indirin.

1. Adım: Odin uygulamasını açın. Galaxy Note II telefonunuzu kapatın (titremesini bekleyin) ve download moduna alın. (Ses kısma + güç butonu + home butonu).

2. Adım: Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Odin ve telefon arasında bağlantı sağlandıktan sonra Odin üzerinde yer alan AP ya da PDA bölümüne indirdiğimiz dosyalardan “philz_touch_6.26.6-n7100.tar.md5” i ekleyin. Start butonunu tıklayın. Yükleme işlemi birkaç saniye sürecektir. Yükleme sonrası telefon otomatik yeniden başlayacaktır.

3.Adım:  İndirmiş olduğumuz SuperSu v 1.94 dosyasını telefon hafızası atın.

4. Adım: Telefonu yeniden kapatın. Bu defa Recovery (kurtarma) moduna alacağız. Bunun için “Ses yükseltme + güç butonu + home buton”larına aynı anda basın. Telefon açılır açılmaz tuşları serbest bırakın. Bir süre karşınıza Recovery modu gelecek.

5. Adım: Bu modda Install Zip>Choose zip from /sd card bölümüne giriş yapın ve telefon hafızasına attığınız SuperSu v 1.94 dosyasını flaşlayın. Son olarak Reboot System Now tıklayın telefonu yeniden başlatın.

Yükleme işlemi sonrası durduruldu uyarısı alırsanız alt bölümde yer alan düzeltmelere göz atın.

1. Yükleme sonrası SuperSu uygulamasını kaldırın. Google Play’i ziyaret edin ve SuperSu uygulamasın indirin ve Knox uygulamasını devre dışı bırakın.

2. Ya da Google Play’den Terminal Emulator uygulamasını indirin ve sırasıyla şu komutları girin;

Root-T-Mobile-Note-2

kaynak: forum.xda-developers, honai-android.blogspot.in

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir