Android 4.4.2 Yüklü Sony D6503’ün (Xperia Z1’in Devam Modeli) Ekran Görüntüleri Detaylı Şekilde Yayınlandı!

Sony Xperia Android 4.4.2 yüklü cep telefonu Sony yeni modelleri ile hızlı çıkış yakalamayı düşünüyor. Son modelin detaylı özellikleri.

Andronova

Kısa süre önce XDA forumunda detaylı görselleri yayınlanan Sony D6503 modeline ait şimdi de ekran görüntüleri yayınlandı. Yayınlanan görüntüler sayesinde telefona dair birçok özellikle de gün yüzüne çıkmış oldu. Japon üreticinin 24 Şubat’ta başlayacak Mobil Dünya Kongresi’nde görücüye çıkaracağı telefonda donanım tarafında neler yer alacağı hala iddia aşamasındayken, yazılım tarafında yer alan özellikler ise Sony’nin yeni nesil Xperia modelinde ciddi manada değişimler sergileyeceğini gösteriyor.

Ortaya çıkarılan ekran görüntülerinden hareketle Sirius olarak adlandırılan telefonda Android 4.4.2 KitKat işletim sisteminin yer alacağını görüyoruz. Kamera arayüzünde ise bu defa 4K video kaydı bizleri karşılıyor olacak. 4K video kaydının Xperia Z1’de yer almaması kullanıcılardan fazlasıyla eleştiri almıştı. Sony ayrıca kamera arayüzünde “Timeshift video” kayıt özelliğini de eklemiş. Bu özellik sayesinde kullanıcılar iPhone 5S‘teki Slow Motion Video’da olduğu gibi videoları yavaşlatabilecek.

Ayarlar> Ekran başlığı altında Eldiven modu, Beyaz dengesi ve Akıllı arka ışık kontrolü (ekrana baktıkça açık kalma özelliği), çift dokunuşla ekranın uyanması (Xperia Tablet Z’de yer aldığı şekilde), akıllı çağrı yönetimi (telefonun arama moduna geçmesi için kulağa götürülmesi), çeviriciye yerleştirilen telesekreter, iki yeni launcher (Xperia ve Basit kullanıcı arayüzü), Ses menüsünde Ses Aksesuarları ve USB ile Hi-res Ses seçeneği, bildirim çubuğunda yeni simgeler ve yeni kişiselleştirmeler, önceden yüklü Xperia temalar, standart SMS uygulamasının Hangouts olarak değiştirilebilmesi, güç yönetimine aksesuar başlığının eklenmesi, kablosuz yazıcı desteği, şeffaf durum çubuğu, ekranda aşağıdan yukarı doğru yapılan kaydırma hareketinde Google Now ve Neler Yeni menüsüne geçiş sağlanması, yeni duvar kağıtları, bildirim ekranında yer alan kısayolların özelleştirilmesi ve son uygulamaların tümünü kapat seçeneği Sony’nin yeni nesil telefonda yer vereceği özellikleri kapsıyor.

Donanım tarafına göz attığımızda ise; telefonda 16GB dahili depolama biriminin yer aldığını görüyoruz. Sony ayrıca depolama miktarını artırmak için kullanıcılara microSD kart desteği de sunuyor.

Snapdragon 800 MSM8974AB, 2 ya da 3GB RAM, 20.7MP çözünürlükte arka kamera ve su geçirmezlik özelliği Sirius’ta yer alacak diğer özellikler olacak.

12356

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.