Android 4.4.3 Güncellemesi Nexus ve Google Play Edition Cihazlar için Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Dün Google‘ın Nexus cihazlar için Android 4.4.3 güncellemesinin fabrika imaj dosyalarını yayınlamasının ardından gözler güncellemenin OTA üzerinden kullanıcılarla buluşmasına çevrildi. Kullanıcılardan gelen raporlar doğrultusunda 150MB büyüklüğünde olan güncellemenin Nexus cihaz sahiplerine ulaştığını görüyoruz. Güncelleme sadece Nexus cihazlar kapsamıyor. Android 4.4.3 güncellemesi eş zamanlı olarak Google Play Edition modelleri de kapsayacak şekilde dağıtıma sunuldu.

teknik destek

Android 4.4 KitKat sonrası üçüncü ve şu ana kadar ki en önemli yükseltme olan 4.4.3 güncellemesinin ilerleyen günlerde daha geniş ölçekte tüm Nexus ve GPe cihaz sahiplerine ulaşması bekleniyor. Daha önce de belirttiğimiz üzere Android 4.4.3 güncellemesi arayüzde önemli bir değişim içermiyor. Sadece rehber ve arama ekranında daha renkli bir arayüz tasarlanırken, söz konusu güncelleme arayüzden ziyade sistem alt yapısında iyileştirme ve bazı temel gelişmeleri beraberinde getiriyor.

Nexus 5’te yaşanan kamera sorunu ve buna bağlı pil ömründe yaşanan olumsuzluk, video çekim iyileştirmesi, LTE-Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarında ciddi iyileştirmeler, güvenlik igelişmeleri ve daha kararlı bir sistem yazılımı güncelleme kapsamında yer alan temel yenilikler oldu. Google ayrıca Android 4.4.3’le birlikte Google Play’de büyük dosyaları indirirken “yüklemeyi durdur” seçeneği de sisteme eklemiş durumda.

Ayarlar > Cihaz Hakkında >Yazılım Güncellemeleri menüsünden güncelleme kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz.

one_m8_443_update

kaynak: androidbeat

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!