Android 4.4.3 KitKat Sızdırıldı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Güncelleme konusu Android işletim sistemi tarafında tamamen üreticilerin insafına bırakılarak tüketicilerin mağdur olmaları sağlanmakta. Örneğin şu anda kullandığım Samsung Galaxy S4 Zoom telefonumda Android 4.2.2 sürümü bulunmakta. Android 4.4.2 güncellemesini alan 2013 yılı telefonlar ile aynı yıl üretilmiş bu telefonun Android 4.4 sürümüne ne zaman geçeceği yada geçebileceği ile ilgili bir bilgiye ben henüz rastlamadım. Telefonun ülkemizde satışa sunulması üzerinden 7 ay gibi bir süre geçmesine rağmen bu telefonun güncelleme listelerinde olmamasını bir Android telefon kullanıcısı olarak anlayabilmiş değilim.

Andronova

Güncelleme konusundaki sıkıntılar oldukça fazlayken Google bu gün itibariyle Android 4.4.3 sürümünün bir nevi duyurusunu yaptı. Geliştirici sayfalarından görülen Android 4.4.3 Build numarası yeni bir güncellemenin geleceğini müjdeliyor. Bu güncellemenin Android 4.4 sonrası yaşanan bazı sorunların giderilmesi için yayınlanacağı söylenmekte.

Android 4.4.3 Build 795x350

Özellikle Galaxy S4 için yayınlanan Android 4.4.2 güncellemesinden sonra telefonların hızlı şarj tükettiği ve home tuşunun çalışmadığı yönünde bazı geri bildirimleri yorumlarda belirttiniz. İşte Google tüm bunların ortadan kaldırılması için bu güncellemeyi (yamayı) bizlere sunacak.

7 ay evvel çıkan Android 4.4.2 sürümü henüz telefonlarımıza gelirken bu sürümün ne zaman bizlere sunulacağını şimdiden kestirmek oldukça güç görünüyor. Güncelleme her zaman en iyiyi bize sunmasa da telefonların güncel olmaları için son sürümü kullanmaları oldukça önemli. Çıkalı 7 ay olmuş bir telefonun güncelleme listesinde bile olmadığı bir ekosistemin karşısında bunda 4 yıl evvelki telefonlarına bile destek veren bir İOS platformu yer almakta. Her ne olursa olsun kullanıcılar en günceli kullanmak istiyorlar. Üreticilerinde bu sese kulak vermeleri gerekiyor.

Kaynak: phonearena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.