Android 4.4.3 KitKat’in Test Süreci Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nexus cihaz kullanıcıları tarafından rapor edilen sorunların çözümü kavuşması adına hazırlanan güncellemenin neler getireceğini daha önce buradaki yazımızda sizlere duyurmuştuk. Android 4.4 sonrası 4.4.1 ve 4.4.2 versiyonlarını duyuran Google, KitKat sonrası en kapsamlı iyileştirmelerin yer aldığı Android 4.4.3 güncellemesini ise birkaç hafta içersinde tüketicilerle buluşturacak.

teknik destek

Kamera sorunuyla beraber özellikle Nexus 5’ler ortaya çıkan düzensiz pil tüketimi, güvenlik iyileştirmeleri tüm Nexus cihazlara daha kararlı bir yazılım sunacak Android 4.4.3, kaynakları tarafından yapılan açıklamaya göre Google’ın Mountain View ofislerinde  serbest bırakıldı ve şirket çalışanları yeni güncellemeyi test etmeye başladı.

Önümüzdeki haftalarda OTA yoluyla dağıtılacak Android 4.4. güncellemesi ilk olarak Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 2012, Nexus 7 2013 ve Nexus 10 için yayınlanacak. Hemen akabinde ise GPe modeller güncelleme sürecine dahil edilecek.

Diğer Android üreticilerinin ise Android 4.4. güncellemesini ne zaman dağıtacağı belirsiz. Birçok üreticinin özellikler Android 4.2.2 ve 4.3 güncellemelerini direkt atladığı dikkate alındığında, üreticiler için sancılı bir dönem olan yazılım dağıtım sürecinde yine bazı sürümleri atlayarak daha üst sürümlere geçiş yapması olası görünüyor.

nexusae0_wm_4.4.3_thumb

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!