Android 4.4.3 Sonrası Nexus Cihazlarda Bazı Hatalar Tespit Edildi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android 4.4.3 güncellemesini geçtiğimiz günlerde Nexus cihazlar için başlatan Google,  yeni bir arama ekranı  ve sistem altyapısını hedef alan bir dizi iyileştirmeyi güncelleme kapsamına dahil etti. Yeni güncelleme kamera, pil ve bağlantı özellikleri gibi birçok alanda her ne kadar sorunlara çözüm getiriyor olsa da, Nexus kullanıcılarından gelen raporlara bakıldığında yeni güncelleme yeni sorunları da beraberinde getiriyor.

En fazla hatanın Nexus  4 ve Nexus 5 kullanıcıları tarafından dile getirildiği görülüyor. Telefon sahipleri Wi-Fi bağlantısıyla ilgili bir sorundan söz ediyor.  Sorun kararsız bir bağlantı ya da zayıf bir sinyal olup olmadığı henüz belli değil, ama yeni güncellemenin Wi-Fi bağlantısında kimi kullanıcıları rahatsız edecek derecede bir sorun olduğu görülüyor.

Bir diğer hata ise Android 4.4.3 sonrası bazı cihazlarda baş gösteren yeniden başlatma sorunu. Tekrarlanan yeniden başlatma sorunu Android 4.4.2 güncellemesinde Nexus 4 kullanıcıların dile getirdiği bir sorundu ve görünüşe bakılırsa bu hata Android 4.4.3 sonrası da devam ediyor. Nexus kullanıcılarının  pil ömrü, e-posta hizmetleri ve 3G bağlantısında sorunlar yaşandığı ve ayrıca Nexus 5 kullanıcılarının yeni çeviricide “Tüm Kişiler” seçeneğini tıkladığında bazen hata aldığı kullanıcı yorumlarından anlaşılıyor. Saydığımız bu hataların tüm kullanıcılarda yer almadığını hatırlatalım.

Google tarafından konuya ilişkin henüz yapılan bir açıklama yok, ancak arama motoru devinin tespit edilen bu hatalar için yeni bir güncelleme hazırlayacağı tahmin ediliyor. Tespit edilen hatalara karşı şimdilik önerebileceğimiz tek şey ise telefondaki bilgilerinizi yedekleyip fabrika ayarlarına dönmek olacak.

kaynak: androidorigin

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir