Android 4.4.3 Tabanlı CyanogenMod Nightly Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Google, Android 4.4.3 güncellemesini geçtiğimiz günlerde Nexus cihazlar için yayınlamıştı. Kademeli olarak dağıtılan güncellemenin önümüzdeki bir iki hafta içerisinde tüm Nexus cihazlara ulaşması bekleniyor. Google Play Edition modelleri de kapsayan güncellemeye ilişkin üreticiler cephesinden ilk açıklama ise Motorola’dan gelirken; şirket birkaç gün içerisinde Moto X, Moto G ve Mote E için Android 4.4.3 güncellemesini başlatacağını resmi site üzerinden duyurdu.

Google’ın Android 4.4.3 güncellemesini başlatmasının üzerinden saatler geçmişken, Android dünyasının önde gelen yazılım ekiplerinden CyanogenMod, Android 4.4.3 tabanlı Nightyl ROM’ları yayınladı. Geliştirici ekip tarafından neredeyse her gece güncellenen Nightly sürümler, Android 4.4.3 güncellemesinin beraberinde getirdiği yeniliklere sahip ancak, bu sürümde günlük kullanımda ufak çaplı hatalarla karşılaşabilirsiniz. Android 4.4.3 güncellemesinin beraberinde getirdiği yeniliklerden kısaca söz etmek gerekirse; rehber ve arama ekranında daha renkli bir arayüz tercihi, kamera yazılımında yaşanan hataların giderilmesi, pil ömründe iyileştirmeler, LTE-Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarında iyileştirmeler, güvenlik gelişmeleri ve Google Play’de büyük dosyaları indirirken “yüklemeyi durdur” butonunun eklenmesi.

ROM yükleme konusunda tecrübeye sahipseniz CyanogenMod ekibinin yayınlamış olduğu Android 4.43 tabanlı Nightly yazılımları şirketin resmi sitesinden temin ederek kullanmış olduğunuz Android cihazınıza yükleyebilirsiniz. Cihazların tam listesine ve indirme linklerine BURADAN erişebilirsiniz.

Yükleme işlemi için telefonunuzda özel bir kurtarma (Custom Recovery) modunun olması gerektiğini hatırlatalım.Yükleme talimatı içinse BURADAKİ haberimize göz atabilirsiniz.

cyanogen11-675x600

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir