Android 4.4 Kit Kat (Key Lime Pie) Yüklü Nexus 7 Ekran Görüntüleri

Andronova
2 Minimum Okuma

Hangi telefonlar Android Kit Kat sürümüne geçecek derseniz. Samsung S4 Note 2, Note 3 telefonlar bu güncellemeyi alacak. S3 içinde bazı söylentiler olsa da.  RAM boyutundan dolayı bu sürüme S3 sahipleri geçemeyecek. Sony tarafında Xperia Z, ZL Z1 ve Tablet Z 4.4 sürümünden yararlanacak. LG tarafında benim tahminim sadece G2’nin güncelleme alacağı yönünde. HTC bu aralar zor bir dönemde geçse de güncellemeleri telefonlarına vererek fark yaratmaya çalışıyor. One, One Mini, One Max telefonlar bu güncellemeden yararlanacak One X içinse böyle bir güncellemeden bahsetmek hayalperestlik olacaktır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Gsmarena’nın paylaştığı resimler Android 4.4 yüklü Asus Nexus 7 tabletin arayüzünü bizlere gösteriyor. Telefonumda saf Android 4.3 yazılımını kullandığım için bu görseller bana hiç yabancı gelmedi. Tabiki her üretici kendi arayüzünü kullanıyor (Touchwiz, Sense vs.) bu yüzden güncelleme alacak telefonlar tabiki bu arayüzü kullanmayacaklar. Özellikle Samsung ve HT’nin kullandığı bu arayüzlerin Android işletim sisteminin RAM kullanımını arttırdığını ve bu yüzden sistemin yavaş çalıştığını hepimiz biliyoruz. Note 2 telefonumda unofical orjinal 4.3 yüklüyken telefonum boşta 0,86 GB Ram kullanırken, Stock 4.3 yüklüyken telefon 0,45 GB Ram kullanıyor. 4.4 yüklü Asus Nexus 7 tabletin görüntülerine aşağıda görebilirsiniz.

Key Lime Pie Google’ın 2 yıl önce açıkladığı yol haritasındaki Android 5.0 sürümünün adıydı fakat Google kapalı kapılar ardında geliştirilen Android 5.0’ın arayüzünde yaşanan ve bir türlü istenildiği gibi çalışmayan Android 5.0 sürümünü erteleyerek onun yerine kodları aynı bırakarak 4.4 rakkamı ile yola devam ediyor. Sürekli olarak Key Lime Pie denmesi yada resimlerde de olduğu gibi bu ismin görünmesinin sebebi budur. Apple’ın İOS 7 ile 7.Nesil İphone’u gibi Google’da Nexus 5 ile Android 5 yapmak istiyordu ama maalesef bu gerçekleşmedi.

gsmarena_001 (1) gsmarena_002 (2) gsmarena_003 gsmarena_004 gsmarena_005 gsmarena_006 gsmarena_007 gsmarena_008

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir