Android 4.4 KitKat Günlük Geliştirme Sürümü (KRS74H) Nexus 5 Üzerinde Görüntülendi

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Nexus 5 ve Android 4.4 KitKat söylentileri oldukça hızlı gelişiyor. Kısa süre önce Nexus 4 üzerinde tespit edilen Android 4.4 KitKat’in beraberinde arayüz değişimleri getireceği görülmüştü. Henüz teyit edilmese de Google‘ın 14 Ekim’de düzenleyeceği basın etkinliğinde Nexus 5 ve Android 4.4’ü resmen duyurması bekleniyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Mobil dünyasında ekim ayında yaşanacak gelişmelere büyük oranda Google’ın damga vurması bekleniyor. Nexus 5 ve KitKat’in yanında Nexus 10 tablet modelinin 2014 versiyonun da görücüye çıkması bekleniyor.

Tüm bu yeniliklerin yaşandığı süreçte ilk defa Android 4.4 ve Nexus 5’in bir araya geldiği görülüyor. Elde edilen belgeler Android 4.4’ün KRS74H geliştirici sürümünün Nexus 5’te yer aldığını gösteriyor. Üstelik ekran görüntüsünün 1920 x 1080p çözünürlükte olması Nexus 5’te yer alacak ekran çözünürlüğünü Full HD seviyesinde olacağını resmi olarak teyit etmiştir.

Görüntü üzerine konuşmaya devam edecek olursak; Google, bildirim çubuğunda tema değişimine gidiyor. Daha önce mavi rengin hakim olduğu bildirim çubuğunda artık siyah-beyaz renkleri görüyoruz. İlginç olan ise yeni hata ayıklama simgesi hala Key Lime Pie ikonu ile temsil ediliyor. Android’in yeni sürümü için Android 5.0 Key Lime Pie ismi uzun süre zikredilmişti. Oysa Google ve Nestle arasındaki görüşmeler şubat ayında gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde başlamış ve işletim sisteminin yeni sürümünün KitKat isminde olağına o dönem karar verilmişti. Google ve Nestle bir anlamda kamuoyunu ters köşe yaptı diyebiliriz.

nexusae0_bar_thumb

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

4.96-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekran, optik görüntü sabitleme teknolojine sahip 13MP çözünürlüklü arka kamera, 2GB RAM ve Snapdragon 800 işlemci Nexus 5’te yer alması beklenen diğer detaylar şeklinde sıralanıyor.

nexusae0_myce-android-klp_thumb

ilgili>> AndroidPolice

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak