Android 4.4 KitKat Kullanımı %5’i Geçti

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google her ayın başında olduğu gibi mevcut Android sürümlerinin kullanım oranlarını bir kez daha kamuoyu ile paylaştı. Kasım ayında resmi duyurusu yapılan ve halihazırda birçok üreticinin tanımını gerçekleştirdiği yeni cihazların neredeyse tümünde yer alan Android 4.4 KitKat en büyük sıçramasını gerçekleştirdi. Mart başında açıklanan rakamlarda %2.5’lik bir kullanım oranına sahip olduğu görülen işletim sistemi, nisan başında açıklanan rakamlarda ise bu oranı %5.3 seviyesine yükseltti. Söz konusu rakamın bu denli yükselmesinde geçtiğimiz yıl milyonlar satan Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için dağıtılan güncellemenin payı büyük.

Son zamanlarda Google Play’i ziyaret eden cihazların Android sürümlerine bakılarak oluşturulan tabloda Jelly Bean’in uzun süredir devam eden yükselişi durdu. Geçtiğimiz ay %62 olan kullanım oranı bu ayın başında küçük bir düşüş ile %61.4 seviyesine geriledi.

Android sürümlerin kullanım oranlarında Mart -> Nisan döneminde yaşadıkları değişim;

  • KitKat:% 2,5 ->% 5.3
  • Jelly Bean:% 62 ->% 61.4
  • Ice Cream Sandwich: 15.2% ->% 14.3
  • Gingerbread:% 19 ->% 17,8

Ice Cream Sandwich cephesinde uzun süredir devam eden düşüş mart ayında da devam etti. Kullanım oranı %15.2’den %14.3’e geriledi. Uzun bir süre Android ekosisteminin zirvesinde yer alan Gingerbread ise son olarak %17.8’lik bir kullanım payına sahip. Froyo ve Honeycomb sürümleri ise listede yer almaya devam etti.

Android-Platform-Distribution-April-2014-640x414

kaynak: phandroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!