Android 4.4 KitKat’e Adobe Flash Player Nasıl Yüklenir?

media 15690

iOS’tan ayıran en önemli özelliklerin başında geliyordu. 2012 yılı haziran ayında Jelly Bean ile birlikte Flash desteğinin bundan sonraki Android versiyonlarında desteğin kesileceği Adobe tarafından resmen açıklanmıştı. Daha önceki versiyonlarda ise Flash desteğinin devam edeceği ifade edilmişti.

teknik destek

Flash Player desteği Android 4.1 sonrası versiyonlar tarafından her ne kadar resmen desteklenmese de Flash desteği serbest bırakılmış, ancak Adobe oluşabilecek sorunlardan kendisinin sorumlu olmadığını belirtmişti. Geliştiriciler de her yeni Android versiyonunda çeşitli işlemlerle Flash desteğini cihazlarda aktif hale getiriyor.

İnternette birçok site HTML 5 standardını benimsiyor olsa da, internette flash içeren siteler hala azımsanmayacak seviyede. Bu sebeple Android hangi versiyonu geçiş yapılırsa yapılsın Flash Player desteği gayri resmi olarak cihazlarda yer almaya devam edecek gibi görünüyor.

Bu yazımızda ise Android 4.4 KitKat güncellemesi alan tablet ya da telefonlarda Flash desteğinin nasıl aktif hale getirildiğini anlatacağız.

Yükleme Talimatı;

1- Öncelikle Android cihazınızda Ayarlar> Güvenlik> Bilinmeyen Kaynaklar menüsünü aktif hale getirmeniz gerekiyor.

2-mediafire.com/download/a3n9tp78rt58ln0/Adobe+Flash+Player+11.1.apk Adobe Flash Player’i indirin ve telefonunuza yükletin.

3- Google Play Store’a gidin, Dolphin Browser ve Dolphin JetPack’i indirin.

4- Her iki uygulamanın kurulumunu gerçekleştirin. Dolphin Browser’da Ayarlar> Web içeriği> Flash Player’ı “daima açık” konumuna getirin. Yine Ayarlar’da üst bölümde Dolphin Jetpack’i aktif hale getirin.

Tüm işlemler bu kadar. Artık Android cihazınız Flash desteğine sahip.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın