Android 5.0.1’de Ciddi Bellek Sorunu Fark Edildi! Yeni Güncelleme Yolda!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Görselliği ve fonksiyonelliğiyle Android’e kademe atlatan, Android ailesinin son üyesi Android 5.0 Lollipop versiyonu her geçen gün gelen güncelleme haberleriyle yeni modellere gelerek kullanıcılara Materyal tasarım ve ART gibi özellikleriyle yeni deneyimler yaşatıyor.

Andronova

Google’ın yıllarır edindiği deneyimlerle daha pürüssüz ve stabil çalışan, düşük özellikli cihazlarda dahi güçlü performans sağlayan Lollipop’un 5.0.1 versiyonunda önemli bir problemi ortaya çıktı.

Google’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı Andorid 5.0.1 güncellemesinde, açık uygulamaların hatayla kapanmasına yol açan ve ana ekranın tekrar yüklenmesine sebep olan 1.3GB RAM ve üstü boyutlara ulaşabilen ciddi bellek sızdırma sorunu görüldü.

Normal RAM kullanım rakamının 500MB olması gerekirken, 1.2GB ve üstü RAM kullanımının tespit edildiği bu bellek sorununa yönelik Google en kısa sürede yeni bir güncelleme yayınlayacağını belirtti. Büyük ihtimalle Android 5.0.3 versiyonuyla gelecek olan güncellemenin önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.