Android 5.0 Key Lime Pie Bir Süre Gecikebilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google tarafından satın alındıktan sonra ciddi manada bir gelişim içerisinde oldu. Hali hazırda son olarak Android 4.2.2 kullanıcıların beğenisine sunulmuş ve sistem içerisinde yeniliklerin aktarılmasına devam edilmişti.

Andronova

Mayıs ayı içerisinde gerçekleşecek Google I/O konferansında tüketicilere sunulacak yenilikler listelenirken ilk sıralarda Android yeni sürümü Key Lime Pie yazılmaktaydı. Son gelen değerlendirmeler Android sürümünün 2-4 ay arasında ertelendiğini iddia ediyor. Google cephesinden konuya ilişkin resmi bir açıklama yok ancak üreticilerin Android’in 4.1 ve 4.2 sürümlerinin kullanıcılara bir süre daha aktarılmasının bekleneceği ertelemeye sebep olarak gösteriliyor.

Hali hazırda birçok üretici amiral gemisi modelleri için Android 4.2 güncellemesini hazırlama sürecini yaşarken Google, Android 5.0 ile sürecin olumsuzluk yaşamasını istemiyor. Yeni sürümün ertelenmesi yeni Nexus modelinin ertelenmesi anlamına da gelebilir. Her ne kadar etkinlik kapsamında yen bir Nexus modelinin tanıtılacağı ihtimali güçsüz bir iddia olsa da, Motorola ismi yeni telefon için dile getirilmeekteydi.

Google’ın geliştiriciler konferansında Nexus 4 modelinde bir dizi gelişmeler sağlaması bekleniyor. Bunlar arasında LTE desteğine yer verilmesi ve depolama biriminde 32GB’lık versiyon. 16 ve 32GB LTE destekli modellerde fiyat noktasında herhangi bir artış beklenmezken, Google telefonları 299 ve 349 dolardan satışa sunacağı ön görülüyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.