Android 5.0 Lollipop Son Android Versiyon Kullanım Raporunda Göründü!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Kısa süre önce sizlerle paylaştığımız son Android versiyon kullanım istatistiklerinde henüz %0.1’in altında olduğu için yer almayan Android 5.0 Lollipop versiyonu nihayet listede göründü.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google, geliştiricilerin uygulamalarında doğru hedef kitleyi seçebilmelerine kolaylaştırmak için güncel Android kullanım raporunu yayınladı. Yayınlanan istatistik verilerinde, bir önceki raporda %0.1’i geçemeyen Android 5.0 Lollipop versiyonu yeni raporda %1.6 kullanım oranına ulaştığı için listede yerini almayı başardı.

Moto G, Samsung Galaxy S5 ve HTC One M8 gibi çok satılan cihazların Avrupa ve Asya’da Lollipop’a güncellenmesi Android 5.0 kullanım oranının artmasında etkili oldu. %1.6 çok küçük bir rakam gibi gözükse de, piyasada milyarlarca Android cihazı olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Şimdilik Android 4.1 / 4.2 / 4.3 Jelly Bean ve Android 4.4 KitKat’ın en çok kullanıma sahip olduğu Android versiyonları arasında, çok yakında Android 5.0 Lollipop’un liderliğe oturacağını tahmin etmek zor olmasa gerek. Bu sebeple uygulamalarınızı Android 5.0’a uyumlu hale getirmekte fayda var.

android-versiyonlari-subat-2015

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir