Android 5.1.1 Çok Yakında Geliyor!

media 13466

Google’ın açık kaynak kodlu mobil işletimi Android‘in Lollipop sürümü Android 5.0 ile birlikte geçirdiği gerek arayüz (materyal tasarım) gerek ise alt yapı değişiklikleriyle oldukça önemli yol katetti. Google Andorid’i geliştirmede hız kaybetmeyerek Android 5.1 sürümünü duyurarak ilk olarak Android 5.1 SDK‘yı ardından da Android 5.1 fabrika imajlarını da yayınlamıştı.

teknik destek

Şimdi Android SDK Manager‘da Android 5.1.1 görüntülendi ve bu yeni sürümün çok yakında geleceği anlamına geliyor.

android-5-1-1-sdk1 android-5-1-1-sdk2

SDK Platform Android 5.1.1 sürümüyle API 22 seviyesine ulaşan Android’in, yeni sürümün henüz hazırlık aşamasında olduğu, ancak bu gelişmeler ışığında Android 5.1.1’in kısa süre içerisinde yayınlanacağını söylemek mümkün.

Henüz ne gibi yenilikler getirdiği kesin olarak bilinmese de, kaynaklar bellek problemine kesin çözümün bu sürümle ortadan kalkacağını işaret ediyor. Eğer Nexus cihazı kullanıyorsanız, Android 5.1.1 için fabrika imajlarını yüklemeye hazır olun.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın