Android 5.1.1 Güncellemesi İlk Nexus Player’da Sunuldu!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google’un Nexus cihazlar için Android 5.1.1 güncellemesi üzerinde çalıştığı biliniyordu ve en son Android Source Ses Gecikme Ölçümleri sayfasında Android 5.1.1’in test edildiği görülmüştü.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google beklenenden hızlı davranarak Android 5.1.1 güncellemesini Nexus Player cihazı için yayınladı. Böylece Nexus Player Android 5.1.1 versiyonunu alan ilk cihaz oldu. Nexus Player için yapım numarası LMY47V olan güncellemenin diğer Nexus cihazlara ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor ancak yakın zamanda yayınlanacağı tahmin ediliyor. Şirketin Android Source sayfasında Nexus 9 için LMY47S, Nexus 7 WiFi (2013) modeli için de LMY47W yapım numarasıyla son testlerin yapıldığını biliyoruz.

image

Cihazlarda ses noktasında yaşanan sorunlar nedeniyle 5.1.1 sürümünün bilhassa ses odaklı olacağı söylenebilir. Güncellemenin başka hangi yenilikler getireceği şu an için kesin bilinmiyor. Ancak güncellemenin Android 5.0.1 ile gelen yüksek RAM kullanımı sonucunda ortaya çıkan bellek sızıntısı sorununu ve Android 5.1 ile gelen bazı kamera sorunlarını çözmesi bekleniyor.

Şimdilik Nexus 7 cihazı Android 5.1 güncellemesini almış durumda ancak, Nexus 9 hala bekliyor.
Bu durumda Nexus 9’un direkt olarak Android 5.1.1’e yükseltileceği tahmin ediliyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir