Android 5.1 Bellek Sızıntı Problemi Giderildi, Güncelleme Çok Yakında!

Android 5.1 Bellek Sızıntı Problemi Giderildi, Güncelleme Çok Yakında!
müşteri hizmetleri

Daha önce de Android 5.0 Lollipop'a yönelik bellek sızıntısı hatasının nasıl düzeltileceğini sizlerle paylaşmıştık. GÖrünüşe göre Android 5.1 ile bellek problemi halen devam ediyor. Eğer siz de Android 5.1'i yüklediyseniz ve bellek konusunda problemler yaşıyorsanız, sizin için güzel bir haberimiz var. Google, Andorid 5.1 bellek problemini çözdü, ancak güncellemeyi henüz yayınlamadı. Android 5.0 ile birlikte başlayan ve Android 5.1'de de devam eden, bir çok kullanıcıdan benzer şekilde hata raporları alınan bellek sızıntı problemiyle, normal şartlarda 1GB ve üstü boş mellek miktarının bulunması gerekirken, bir iki saat sonra bu 600-700MB'lere kara düşüyordu. Bellek problemine karşı Google, bu sefer aceleci davranmak istemiyor ve güncellemeyi yayınlamakta acele etmiyor. Bir sonraki Android 5.1.1 versiyonuyla tamamen gidermek istenilen bellek problemi için çok yakında bir gelişme olabilir ve artık bu sorun maide kalabilir. Google'ın güncellemelerle gelen hataları minimuma indirerek, güncelleme kullanım oranlarının arttırılmasına yönelik daha fazla çalışması gerekiyor.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Serdar Çetin
Serdar Çetin - 6 yıl Önce

Sanki note 3 geldide

Berkay
Berkay - 6 yıl Önce

Android deki ram kullanım sorunu 1.0 da başladı

Berkay
Berkay - 6 yıl Önce

Note 3 5.0 rusya ram kullanımı 2.33 gb bu nedir ya

baris
baris - 6 yıl Önce

Olay tamamen markaların kendi ara yüzlerini koyma istekleri o arayüzü ios lu telefona koysalar telefon donar .Samsung LG Sony bunu yapıyorlar ısrarla hemde bu da var olan hafızayı yarım kullanma anlamına geliyor.nexus kullanan biri yada telefonu, rootlu kullanan kişiler bunu gayet iyi biliyorlar.markalar şu ara yüzden vazgeçip sade androide geçerler umarım.

Teoden
Teoden - 6 yıl Önce

Android 5.0 la arayüz ve kullanım sadeliği sagladı tasarım hos oldu ama bu sefer temel özellikleri sabıttırdı S5 kullanıyorum 5.0 tam bir rezalet telefon 4.4.2 yi mumla arıyor kasmalar donmalar kişiler durduruldu hatası 1 gb boş alan olmasına ragmen 16 mb lık dosyayı indirmeye çalısınca yeterince yer yok demesi rezillik Geliştiricisi Ordusu var ama nedense bir türlü STABİL bir android sürümü orataya çıakamaradı hep bir eksik hep bir hata Bide bunun üstüne diğer markaların LG,Samsung,HTC,Sony vs.. gibi geç düzenleyip daıtması Android kullananları Androidli telefon aldıgına Pişman ettiriyor. İlk işim Telefonu bir dünya zarar etmeme ragmen satıp İphone Almak olucak. 2200 tl verip aldıgım s5 ım zaten takla atarak fiyatı düştü şimdi 1000 tl veriyorlar şaka gibi çiziksiz daha ANDROİD PİŞMANLIKTIR MARKASI NE OLURSA OLSUN.

Yavuz Akçe
Yavuz Akçe - 6 yıl Önce

Note 4 icin 10 subatta lollipop yayinlandi polonyada halen ulkemize gelmedi


Teknoloji haberleri