Android 5.x ve Altı Sürümlerde, Şifreli Ekran Kilidini Açma Yöntemi!

media 12679

Günlük hayatımızın her alanında kullandığımız akıllı telefonların en büyük problemi haline gelen güvenlik sorunlarına çözüm olarak geliştirilen ekran kilidi seçenekleri, çoğu durumda skandalları önlemekte.

Andronova

Bazen unutulduğu için problem de olan ekran kilidi seçenekleri arasında, rakam, şekil, yüz tarama ve son zamanlarda yeni modellerde yaygın olarak kullanılan parmak izi okuyucu gibi farklı seçenekler bulunuyor.

Genel olarak çoğunluğun kullandığı rakam ve harflerden oluşan standart ekran kilidine yönelik, Android 5.x ve altı sürümlerde bulunan açık sayesinde, şifresini bilmeseniz de ekran kilidini açabilirsiniz.

Google’ın bu açığa ilişkin yayınladığı Android 5.1.1 LMY48M hata düzeltme güncellemesi öncesi tüm Android 5.x Lollipop ve altı sürümlerde işe yarayan bu yöntemle, şifresini bilmeseniz dahi, ekran kilidini çok basit bir yöntemle açabilirsiniz.

Daha önce “Şekil (pattern) Ekran Kilidi Şifrenizi Mi Unuttunuz? Ama Telefonu Sıfırlamak İstemiyor Musunuz?” başlığında yayınladığımız yazımız da ilginizi çekebilir.

Tek yapılması gereken şey, 10 haneli harf veya rakamı, sürekli kopyala yapıştır yöntemiyle çok fazla yazarak sistemin hata vermesini sağlatmak. Aşağıda bunun nasıl yapıldığına dair videoyu izleyebilirsiniz.

J-pFCXEqB7A” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın