Android 5.x ve Altı Sürümlerde, Şifreli Ekran Kilidini Açma Yöntemi!

Andronova
1 Minimum Okuma

Günlük hayatımızın her alanında kullandığımız akıllı telefonların en büyük problemi haline gelen güvenlik sorunlarına çözüm olarak geliştirilen ekran kilidi seçenekleri, çoğu durumda skandalları önlemekte.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bazen unutulduğu için problem de olan ekran kilidi seçenekleri arasında, rakam, şekil, yüz tarama ve son zamanlarda yeni modellerde yaygın olarak kullanılan parmak izi okuyucu gibi farklı seçenekler bulunuyor.

Genel olarak çoğunluğun kullandığı rakam ve harflerden oluşan standart ekran kilidine yönelik, Android 5.x ve altı sürümlerde bulunan açık sayesinde, şifresini bilmeseniz de ekran kilidini açabilirsiniz.

Google’ın bu açığa ilişkin yayınladığı Android 5.1.1 LMY48M hata düzeltme güncellemesi öncesi tüm Android 5.x Lollipop ve altı sürümlerde işe yarayan bu yöntemle, şifresini bilmeseniz dahi, ekran kilidini çok basit bir yöntemle açabilirsiniz.

Daha önce “Şekil (pattern) Ekran Kilidi Şifrenizi Mi Unuttunuz? Ama Telefonu Sıfırlamak İstemiyor Musunuz?” başlığında yayınladığımız yazımız da ilginizi çekebilir.

Tek yapılması gereken şey, 10 haneli harf veya rakamı, sürekli kopyala yapıştır yöntemiyle çok fazla yazarak sistemin hata vermesini sağlatmak. Aşağıda bunun nasıl yapıldığına dair videoyu izleyebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

J-pFCXEqB7A” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir