Android 6.0 Marshmallow, Karanlık Teması Olmadan Geliyor!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google’ın bir kaç ay önce resmi olarak duyurduğu Android M, kısa süre önce yayınlanan yeni deneme sürümü güncellemesiyle Android 6.0 Marshmallow ismine kavuşmuştu.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Materyal Tasarımla birlikte oldukça geliştiren kullanıcı dostu arayüze kavuşan Android, aydınlık ve karanlık olmak üzere iki farklı renk temasıyla geliyordu. Şimdi aldığımız bilgi doğrultusunda, milyonlarca Android severin sabırsızlıkla kullanmayı beklediği Android 6.0 Marshmallow sürümünde, karanlık tema (dark theme) olmayacağı söyleniyor.

android-6-0-marhmallow-karanlik-tema

Çoğu Android kullanıcısının ilk tercihi olan karanlık tema arayüzünün, kısa süre içerisinde final sürümünün yayınlanması beklenen Android 6.0‘da olmayacak olması oldukça üzücü.

Ancak söylentiler, karanlık temanın bir hata sonucu Android M Developer Preview 2 (Android M Geliştirici Önizleme 2)’de gözükmediği ve Google’ın Marshmallow‘a yapılacak güncelleme ile karanlık temayı tekrar dahil edebileceği yönünde. Umarız bu bilgi doğrudur.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir