Android 6.0 Marshmallow, Karanlık Teması Olmadan Geliyor!

media 12695

Google’ın bir kaç ay önce resmi olarak duyurduğu Android M, kısa süre önce yayınlanan yeni deneme sürümü güncellemesiyle Android 6.0 Marshmallow ismine kavuşmuştu.

teknik destek

Materyal Tasarımla birlikte oldukça geliştiren kullanıcı dostu arayüze kavuşan Android, aydınlık ve karanlık olmak üzere iki farklı renk temasıyla geliyordu. Şimdi aldığımız bilgi doğrultusunda, milyonlarca Android severin sabırsızlıkla kullanmayı beklediği Android 6.0 Marshmallow sürümünde, karanlık tema (dark theme) olmayacağı söyleniyor.

android-6-0-marhmallow-karanlik-tema

Çoğu Android kullanıcısının ilk tercihi olan karanlık tema arayüzünün, kısa süre içerisinde final sürümünün yayınlanması beklenen Android 6.0‘da olmayacak olması oldukça üzücü.

Ancak söylentiler, karanlık temanın bir hata sonucu Android M Developer Preview 2 (Android M Geliştirici Önizleme 2)’de gözükmediği ve Google’ın Marshmallow‘a yapılacak güncelleme ile karanlık temayı tekrar dahil edebileceği yönünde. Umarız bu bilgi doğrudur.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın