Android 7.0 N Sürümü Geliştiriciler indirmeye Başladı

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Android 7.0 N sürümü yayınlandı. Google Android 7.0 için kolları sıvadı ve geliştiricilerin indirmesine açtı. Peki nedir bu Android 7.0? Android 7.0 özellikleri?

Ad imageAd image

Android’ in yeni sürümü olarak belirlenen Android 7.0 N Google I/O etkinliğinde tanıtılmadan, geliştiriciler sürümünün görüntüleri yayınlandı. Android 7.0 geliştirici sürümü Ars Technica sitesi üzerinden paylaşıldı ve kısa süre içerisinde paylaşımdan kaldırıldı. Ama aktarılan habere göre yine indirebilenler olduğu yer aldı.

Android 7.0 N Sürümü Geliştiriciler indirmeye Başladı

Android 7.0 N ile gelen özellikler neler diyenler için geliştiriciler sürümünden aktarılan bilgilere göre görsel açısından büyük değişimlerin olduğu ve kullanımda kolaylaştırıldığı. Ekranı ikiye bölme aynı anda iki uygulamaya bakabilme. İki ekranda görüntüleme. Çoklu pencere özelliği. Picture in Picture modu. Hızlı ayarlar erişim. Kolay bildirim erişimi. Şablon ve bildirim güncellemeleri. Mobil veri internet bağlantısı kapalı durumlarda arka planda çalışan internet bağlantısını kullanan uygulamaları durdurma ve buna bağlı olarak düşük güç tüketimi.

Android TV cihazlarda resim içinde resim modu kullanıcı gözatabilir veya diğer uygulamalar ile etkileşimi sağlayabilir. Bölünmüş ekranla özellikle tablet ve diğer büyük ekran cihazlarda, çoklu pencere desteği. Aynı zamanda kullanıcıların kolayca uygulamayı veya içeriği sürükleyip izin verme veya pasif yapabilir. Numara engellemede gelişmiş seçenekler. Aramalarda bazı yenilikler. Ağ güvenliği için yapılan yenilikler.

Ad imageAd image

Android 7.0 N sürümü

android 7.0 nasıl indirilir nasıl yüklenir 2016

Google yayınladığı bilgide, Android 7.0 sadece geliştiriciler için olduğunu normal kullanıcılar için kullanılabilecek bir yazılım olmadığını belirtti. Şuan Android 7.0 geliştiriciler sürümü General Mobile 4G Android One, Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus Player cihazlar için indirmeye açıldı. Geliştiriciler programına katılmak istiyorsan başvuru adresi buradan developer.android .

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir