Android 7.0 N Yayınlandı Android 7.0 N Özellikleri

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Android 7.0 N ne zaman çıkacak? Android 7.0 N yayınlandı mı? Android 7.0 N ROM indirme yükleme adresi. Android 7.0 N desteği olan cep telefonu modelleri hangileri? Android 7.0 N özellikleri nasıl? Samsung Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S7 (Edge), Galaxy A1 A2 A3 A4 A5 A6 A7, Galaxy J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7, Note 2, Note 3, Note 4, Note 5, HTC, LG, Sony Xperia ve diğer Android cihazlara ne zaman gelir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google Android 7.0 N sürümünü Google I/O 2016 etkinliğinde duyurdu. Etkinlikte Android 7.0 N ne zaman yayınlanacağı ve genel özelliklerine yer verildi. Android N 7.0 performans, verimlilik ve güvenlikten oluşan 3 özellikle geldi. Verimlilik yönünden hem grafikte hemde hızda gözle görülür bir artış olacak. Hatta hızda çok büyük bir artışın olacağı belirtildi. Android 7.0 ile 250 iyileştirme dün itibariyle Developer Preview sürümüyle yayınlandı. Şuan için Nexus 6, Nexus 9, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel C tablet ve General Mobile 4G için yayınlandı. Konuyla alakalı daha önce de yayınladığımız Sony Xperia Z3 Android 7.0 N düncellemesi Developer Preview haberimize bakabilirsiniz.

Android 7.0 N özellikleri

android 7.0 n özellikleri ve indirme adresi

 

  • Sistem arayüzü arka planda kendini yenileyebilmesi.
  • Google Chrome içinde yeni güvenlik iyileştirmeleri yer alacak.
  • Emojilerin Google klavyede artık varsayılan olarak kullanılabilecek.
  • Android N sürümünde iki uygulamayı aynı ekranda ikiye bölünerek kullanabiliyorsunuz.
  • Android yazılım güncellemelerin de Android başlatılıyor şeklindeki animasyon da yer alacak.
  • Cihazda yapılan işlemlerde çoklu pencere ve çoklu işlem yapılması için yeni özellikler eklendi.
  • Android 7.0 N işletim sisteminde güvenlikte cihazda yer alan dosyaları uygulama gerektirmeden şifrelenmesi.
  • Uygulama güvenliği geliştirme programı sayesinde Google Play mağazasında bulunan tüm uygulamalar test edilebilecek

Google şimdilik Android 7.0 N Developer Preview sürümünü kendi cihazlarında kullanıma açtı. Ama kısa süre içerisinde genel bazı telefon marka modellerine de gelmesi bekleniyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google Android 7.0 N Beta sürümü indirme ve detaylı bilgi için developer.android.com/preview/download.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

android 7.0 n özellikleri android 7.0 indir yükle

Android 7.0 N Beta sürümünü destekleyen bir cihaza sahipseniz,  yeni Android sürümünü deneyerek Google’ ye geri bildirimde bulunabilirsiniz. Android 7.0 N güncellemesini, yayınlanan en son beta sürümünü kablosuz internet bağlantısı ile OTA üzerinden bir güncelleme gönderilerek yüklenebilir.

Android 7.0 N herkesin kullanımına sunulduktan sonra 4 – 6 hafta kadar önizleme güncellemesi devam eder. Android 7.0 N Developer Preview sürümü yüklü olan cihazlar tüm Beta güncellemelerini almaya devam edeceklerdir. Test programının sonunda ise stabil genel güncellemeleri almaya başlanır. İsteyen kullanıcı kararlı sürüme geri dönmek için test programından çıkabilir. Tabi bu programdan çıkarsanız cihazınızda bulunan tüm veriler silinecektir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir