Android 7.0 hangi telefon modelleri için ilk gelecek

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Android 7.0 güncellemesini hangi cep telefon modelleri alacak?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Android 7.0 Nougat güncellemesi, Ağustos ayı içerisinde bazı modellere gelmesi bekleniyor. @evleaks’ da yer alan bilgilere göre verilen ay içerisinde bazı iyileştirmeler tamamlanarak yayınlanacağı aktarıldı. Android 7.0 güncellemesi ilk Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 6, Nexus 9 ve Pixel C modelleri içi yayınlanacak.

Google bazı modeller için Android 7.0 güncelleme desteğini vermeyeceğini duyurdu. Örnek cihaz Nexus 5. Google bu cihazlara yeni Android sürümleri gelmeyeceğini ama 1 yıl daha bazı cihazlara bazı iyileştirme güncellemelerinin süreceğini belirtti. Daha önce hazırladığımız Android 7.0 alacak cep telefon modelleri haberimizi de inceleyebilirsiniz.

Android 7.0 hangi telefonlar alacak?

Android 7.0 Türkiye güncellemesi ilk olarak Nexus cihazlar, General Mobile Android One 4G ve GM 5 cihazlara gelmesi bekleniyor.

Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile gelecek bazı yenilikler: Çoklu pencere özelliği. Aynı anda 2 uygulama kullanma. Yeni gelişmiş bildirim merkezi ve bildirimlerde kolay yönetim. Çift sayfa tasarımıyla birden çok bildirimi kontrol etme. Bazı bildirimleri gizleme ve engelleme. Bildirim ikonuna basılı tutarak ayarlar menüsüne kısayol’ dan ulaşabilme. Doze Modu ve Gece modu gelişmiş seçenekler. Ekran kaydırmasında kısayol’ dan bazı özelliklere ulaşabilme. Zil sesi değiştirme ve uygulamalara ulaşabilme. 


Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 01:56

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir