Android 8.1 güncellemesi için önizleme sürümü

Cep telefon üreticileri Android 7.0 ve Android 8.0 Oreo sürümü çalışmalarına devam ederken, Google yeni Android sürümü Android 8.1' i geliştiriciler için indirmeye açtı.

Andronova

Akıllı cihaz üreticileri Android 8.0 sürümü için çalışmalara devam ederken, Google Android 8.1 sürümü için testlere başladı ve ilk geliştirici sürümü yayınladı.

Cihaz üreticileri Samsung (Galaxy), LG, Huawei, HTC, Sony (Xperia), Nokia, Xiaomi, Lenova ve diğer firmalar Android 7.0 ve Android 8.0 sürüm çalışmalarına devam ediyor.

Nokia tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan basın açıklamasında artık Nokia uzun dönem cihazları için Android güncelleme desteğini vereceğini açıklamıştı. Şimdi de Nokia, Nokia 8 için Android 8.1 Oreo beta sürümünü yayınlandı.

Android 8.1 güncellemesi için önizleme sürümü

Android 8.1 güncellemesi alacak cihazlar

Şu an için Nexus 5X, Nexus 6P, Pixel, Pixel C, Pixel XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL modelleri Android 8.1 güncellemesini alacak.

Genel Android 8.1 özellikleri 

  • Android 8.1 sürümde Pixel 2′ de bulunan “Pixel Visual Core” yani görüntü sinyal işlemcisi çalışır hale gelecek.
  • Yeni API’ ler ile makine öğrenme teknolojisinde cihazlarda donanımsal hızlandırma imkanı doğacak.
  • WallpaperColors’ de yenilikle duvar kağırtlarında renkleri yönetme seçeneği gelecek.
  • Parmak izi yönetimindeki şu an için görülen hatalar onarılıyor.
  • Genel hata onarımı ve performans iyileştirmesi. 

Android 8.1 özellikleri Android 8.1 nasıl yüklenir

Android 8.1 nasıl yüklenir

Android 8.1 sürümü için beta programa dahil olan kullanıcılar cihazlarına yükleyebilir. Dahil olan kullanıcılar OTA ile veya Google resmi geliştiriciler sitesinden imajları indirebilirler. Tam sürüm 2017 sonu veya 2018 ilk çeyreğinde çıkması bekleniyor.

Android 8.1 indir test et

Pixel ve Nexus cihazlar için Android 8.1 indirme adresi developer.android.com/preview/download.html


Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 17:21

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın