Android APK uygulamaları nasıl güncellenir

Google Play Store dışında bulunan APK formatındaki uygulamaları nasıl güncelleyebileceğinizi bu haberimizde sizlere anlatmaya çalışacağız. APK dosyalarını indirmeden nasıl güncelleyebiliriz?

Andronova

Android işletim sisteminde kullanılan uygulamaların bazıların Google Play Storede bulunmamaktadır. Bu indirilen APK uygulamalarının güncellemesi ne yazık ki Google Play olmadan yapılamamaktadır. Her ne kadar APK dosyalarının en son sürümlerini indirerek uygulama güncel tutulmaya çalışılsa da bu durumu basitleştirebilecek kolay birbir yöntem bulunmaktadır.

Rumboalla isimli bir android yazılımcısı tarafından geliştirilen yeni uygulama sayesinde yüklemiş olduğunuz APK dosyalzrınızın yeni sürümlerini indirmeden otomatik olarak güncelleyebilirsiniz. İnternet APK Mirrir gibi ünlü APK sitelerinde indirmiş olduğunuz bu dosyaları zahmet çekmeden güncelleyebilirsiniz.

Android uygulama güncelleme

APK uygulamalarını otomatik güncelleyebileceğiniz bu yeni uygulamayı APK dosyası olarak telefonunuza indirip kurunuz.  github.com/rumboalla/apkupdater/releases/download/1.3.2/app-release.apk adresinde yer alan apk dosyasını indiriniz.  Bu işlemden sonra aşağıdaki ayarlamaları yapınız. İndirmiş olduğunuz bu APK güncelleme uygulamasının bazı basit ayarları bulunmaktadır.

  • Aşağıdaki resimde uygulama sizlerle paylaşılmıştır. Bu resimde yer alan settings yani ayarlar bölümüne giriş yapınız.
  • Bu bölüme giriş yaptıktan sonra ikinci ekran yer alan Skip experimental builds yazısının karşısında yer alan kutucuğu seçiniz. Bu işaretlediğiniz ayar, güncelleme yaptığınız uygulamanın en son yayınlanan stabil güncellemesini indir demektir. Eğer beta sürüm yayınlanmışsa bu işareti koyduğunuz için uygulama stabil olamadan bu güncellemeyi almayacaktır.
  • Check for updates bölümünden ise uygulamaların güncellenme sıklığını ayarlayabilirsiniz. Yine ikinci ekranda bu bölümde gösterilmiştir.
  • Son ekranda ise uygulamanın güncellemeleri alacağı siteleri seçmeniz gerekmektedir. APK Mirror, APK Pure ve Google Play seçeneklerinden birini veya hepsini seçebilirsiniz.

Android uygulama güncelleme

Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra APK dosyalarını nasıl güncelleyebileceğinizi resimli olarak sizlere anlatalım. Bu işlemden sonra bu uygulama arka planda güncelleme ihtiyacı bulunan bütün uygulamaları sizlere rahatsızlık vermeden güncelleyecektir. Eğer telefonda yüklü APK uygulamasının yeni güncellemesi geldiyse sizlere bildirim gelecektir. Bu bildirime tıkladığınızda ise güncelleme telefonunuza yüklenecektir.

Aşağıdaki resimde örnek bir APK uygulaması güncellemesi sizlerle paylaşılmıştır.

Android APK uygulamaları nasıl güncellenir

Daha fazla bilgiye ulaşmak ve konu ile ilgili yardım almak için yorum panelini kullanın.


Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 19:12

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.