Android başlatılıyor uygulama optimize ediliyor açılmıyor

Samsung, LG veya Huawei cep telefonda güncelleme sırasında "Android başlatılıyor 1 / 1 uygulama optimize ediliyorsa" nedir bu sorunun çözümü diyen kullanıcılar buraya!

teknik destek

Android başlatılıyor, az da olsa tablet veya cep telefonlarda yazılım güncellemelerinde görülmekte. Sistem güncellemelerinde genelde çıkan bu uyarı bazen takılı kalabiliyor. İnternet üzerinden gerekli dosyalar alındıktan sonra yükseltme işleminde kalabiliyor. Bazende dosya boyutunun büyük olması nedeniyle işlem uzun sürebiliyor. Bu uyarıda takılı kalan cihazlarda alınan dosyaların cihaza yüklenmesinde görülen anlık bir hata nedeniyle çıkabiliyor.

Sorun sürüm tanımıyor. Android 6.0, Android 7.0 veya Android 8.0 güncellemelerinde de çıkabilir. Cihaz kaynaklı bir sorun olursa yine Android 9.0 Pie’ de de görülebilir. Öneri olarak sıfırdan kurulum daha mantıklı olur.

Android başlatılıyor uygulama optimize ediliyor açılmıyor

Android başlatılıyor çözümü nedir?

Android başlatılıyor telefon açılmıyorsa önerdiğimiz seçenekler bir çözüme ulaştırabilir. Bu mesaj hata değil yükleme işlemidir.

Sisteme güncellemelerinde bu hata çıkıyorsa cihazı yeniden başlatınız. Eğer Android güncellemesinde “Android başlatılıyor” çıkıyorsa bekleyiniz. Aksi bir işlemde cihaz açılmayabilir. Robot ekranında veya Android logosunda takılı kalabilir. 

  • Cihaz yeterli bir alana sahip olmaması.
  • Donanımsal açıdan yetersiz olması.
  • Güncelleme dosyasında oluşan bir hata.
  • Yüklü uygulamalarla uyumsuzluk çıkması.
  • Yetersiz şarj oranına sahip olması.

Bekleme süresi saatleri buluyorsa, cihazı fabrika ayarlarında veya hard resette deneyin. Birde olmazda şarja takıp bekleyiniz. Android başlatılıyor ne demek nedir gibi sorusuna ve çözümüne yanıt vermeye çalıştı.


Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 14:13

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir