Android cep telefonda manuel saat ayarları nasıl yapılır?

Andronova

Android saat ayarları nereden nasıl yapılır? Bazı Samsung Galaxy, Sony, LG, HTC, Discovery, ASUS Zenfone, Lenova ve Çin Kore telefonlarda saat ayarları otomatik değişme sorunu olabiliyor.

Saat uygulamasının değişmesiyle akıllı cihazların saatleri otomatik olarak ayarlaması nedeniyle birçok kişi sorun yaşadı. Bu sorunu halletmenin en kolay yolu android telefonlarda manuel saat ayarları yoluyla telefon saat ayarlarını kendimiz ayarlamaktır. Manuel saat ayarlanması durumunda cihaz saati ayarladığınız saat ve dakikadan itibaren başlayacaktır. Cihazın bataryası sökülüyor ise batarya çıkınca saat ayarları tekrar sıfırlanacaktır. Bunun için her zaman saati manuel olarak ayarlamak gerekir.

Android cep telefonda manuel saat ayarları

Android cep telefonda manuel saat ayarları nasıl yapılır?

Manuel olarak ayarlamak İçin;
Öncelikle akıllı cihazlarımızda cihaz ana ekranında bulunan uygulamalar butonuna tıklıyoruz. Uygulamalar butonuna tıkladıktan sonra karşımızı gelen uygulamalar sayfasında akıllı cihazımızın ayarlar butonunu buluyoruz. Ayarlar butonu cihaz markasına göre kimi zaman bir dişli kimi zamanda bir İngiliz anahtarı sembolüdür. Kendi cihazımızda hangi sembol ise o sembole göre ayarları bulup tıklıyoruz. Ayarlar kısmını açtıktan sonra karşımıza telefonun ayarlar sayfası açılıyor. 

Bu kısımda cihazın ekran, ses, titreşim, tema, wifi, bluetooth, internet ayarları, veri kullanımı, mobil ağlar ayarı, uygulamalar, bildirim ayarları, gelişmiş özellikler, güvenlik ayarları, hesap ayarları, yedekle sıfırla kısmı, dil, pil, hafıza ve saat tarih ayarları bulunuyor. Buradan saat ve tarih ayarlarını bulup açıyoruz. Daha sonra karşımıza saat tarih ayarları geliyor. Bura da otomatik tarih ve saat, tarihi ayarla, saati ayarla, saat dilimini seçin, 24 saat biçimini kullan kısmı var. Öncelikle otomatik tarih ve saati kısmını kapatıyoruz. Daha sonra tarihi ayarla ve saati ayarla kısmından manuel olarak tarih ve saat ayarını yapıyoruz. Bu işlemden sonra tarih ve saat ayarları ayarlanmış oluyor.

Android cep telefonda manuel saat ayarları
 


Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 18:27

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir