Android Chrome kullanmanın 5 püf noktası

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Android Google Chrome kullanmanın 5 püf önemli noktası anlattığımız yazımızda, sekmeleri hızlı kaydırma, web sitelerinden gelen sesi kısma veya sesleri engelleme bulunuyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google Chrome hizmetlerinden çok daha uygun aktif bir şekilde yararlanmanızı sağlayacak olan 5 püf noktasını sizler için hazırladık. Andronova uygulama destek ekibimiz ile birlikte hazırladığımız bu lista sayesinde; çok daha konforlu bir Chrome kullanımı sizleri bekliyor.

Bir web sitesinin sesini kısın veya tamamen engelleyin

Android’ deki Chrome’ un, web sitelerinin otomatik olarak çalınan sesleri engellemesi gerekiyor. Ancak bazı siteler bu konuda yöntemler buluyor (özellikle otomatik olarak oynatılan reklamlar için). Kapak tarafında, birkaç seçme dışında tüm sitelerin ses çalmasını engellemek isteyebilirsiniz. Chrome, tüm siteler için sesi evrensel olarak engellemenizi veya silmenizi ve istisnaları yönetmenizi sağlar. Örneğin, bir veya iki hatalı siteyi susturabilir veya birkaç site dışındaki her şeyin bir şey çalmasını engelleyebilirsiniz.

Android Chrome kullanmanın 5 püf noktası

Daha fazla arama motoru ekle

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yıllar boyunca Android’ deki; Chrome, Google, Yahoo, Bing, Ask.com ve AOL dahil olmak üzere yalnızca bir avuç önceden tanımlanmış arama motorunu desteklendi. Bu nihayet Mayıs 2017′ de, Chrome 57′ nin piyasaya sürülmesiyle değiştirildi. Özel bir arama motoru eklemek biraz sıkıcı ama karmaşık değil. İlk önce herhangi bir siteye gidin ve bir şeyler arayın. Ardından Chrome ayarlarını açın ve arama motoru seçeneğini seçin. Orada, yakın zamanda ziyaret edilen siteleri varsayılan arama motoru olarak seçebilmelisiniz.

Android Chrome kullanma

Herhangi bir web sitesinde yakınlaştırma

Çoğu durumda; mobil görüntüleme için optimize edilmiş siteler, kullanıcının manuel olarak yakınlaştırmasına ve uzaklaştırmasına izin vermez. Bu en iyi ihtimalle sinir bozucu olabilir ve görme engelli kullanıcılar için zararlı olabilir. Sadece Chrome ayarlarını açın; ‘Erişilebilirlik’ seçeneğine dokunun ve ‘Zenginleştirmeyi etkinleştir’ seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Artık herhangi bir sayfayı büyütebilirsiniz!

Aramak İçin Bir Kelimeye Dokunun Bu oldukça basit bir özelliktir. Ancak yaygın olarak reklamı yapılmamaktadır. Chrome’ da bir kelimeye veya cümleye dokunduğunuzda, ne seçtiğiniz hakkında bir bilgi paneli görüntülenir. Panelde yukarı kaydırmak, seçim için arama sonuçlarını gösterecektir.

Android Chrome indir

Sekmeleri hızlıca kaydır

Chrome’ daki sekmeleri değiştirmenin en belirgin yolu sekmeler düğmesine basmak ve listeden istediğinizi seçmektir. Ancak mevcut sekmeyi değiştirmenin iki yolu var. Adres çubuğunun tamamında sola ve sağa kaydırabilir veya tüm sekmeleri görmek için çubuğu aşağı doğru kaydırabilirsiniz. Burada kararı veriyorum tamamen size ait. Andronova ekibi olarak; Google Chrome android ile ilgili tüm detayları aktarmaya devam ediyoruz. 


Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 15:54

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir