Android cihazda ekran kilidini unuttum

media 1734

Android telefon ekran kilidi açmada kullanılan en etkili yöntem hard reset oluyor. Şifresini unutanlar ve Gmail' e erişim yapamayanlar mecburen bu işlemi yapıyor.

Andronova

Tabletin veya telefonun kilidi kaldırma yöntemi için çok fazla uğraşmanıza gerek bulunmuyor. En etkili yöntem aşağıda yer alıyor ama bazen cihazın yazılımında sorun çıktığından ROM atarak çözüm sunulabiliyor. Samsung Galaxy olsun, LG olsun, Xiaomi ve Huawei için ayrı yarı yöntemler gerekebilir.

Eğer Android cep telefonunuzda önemli verileriniz varsa; fotoğraf, Whatsapp mesaj ve rehber gibi o zaman veriler silinmeden desen kilidini kırmak açmak yazımıza göz atmanızı öneririm.

Desen kilidi kırmak için ilk akla gelen yöntem hard reset işlemi hemen hemen tüm Android cihazlarda aynı adımlarıyla açılabiliyor. Bazı modellerde hard reset adımları olmayabiliyor. Bu gibi cihazlarda programla veya SD kartta atılan yazılımla kilit kalkabiliyor.

Ekran kilidi kaldırma adımları

Android cep telefonda ve tablette hard reset adımları marka ve modellere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Aşağıda önerdiğimiz adımları teker teker deneyebilir. Yada cihazınızın modeli ile internette hard reset olarak aratabilirsiniz.

  • Ses açma + Menü ve Güç (cihazı açma) tuşlarına 10-15 saniye kadar basılı tutunuz.
  • Ses kısma + Menü ve Güç (cihazı açma) tuşlarına 10-15 saniye kadar basılı tutunuz.
  • Menü ve Güç (cihazı açma) tuşlarına 10-15 saniye kadar basılı tutunuz.
  • Ses açma ve Güç (cihazı açma) tuşlarına 10-15 saniye kadar basılı tutunuz.
  • Ekrana wipe data factory reset yazısı geldiyse doğru yerdesiniz.
  • Wipe data factory reset yazısına ses kısma tuşuyla gelip bir kez Güç tuşuna basıp çekiniz.

Android cihazda ekran kilidini unuttum

Android desen kilidini kırmak programı Screen Lock ByPass Pro

Android cihazınızın desen kilidini unuttuysanız, eğer internet bağlantınız açıksa ve Gmail hesabınızın şifresini biliyorsanız, deseni kolay şekilde açabilirsiniz. Eğer desen kilidi sorunu olan cihazda internet bağlantısı varsa, Google Play mağazasından Screen Lock ByPass Pro uygulamasını satın alıp, mağaza üzerinden uygulamayı cihazınıza yükleyerek, desen kilidini açmayı deneyebilirsiniz. 

Screen Lock ByPass Pro uygulaması ücretli indirilebilir. Ücretsiz var mı diye araştırınız. Uygulama için ROOT gerektirmeden kullanılabiliyor. Screen Lock ByPass Pro uygulaması yükledikten sonra; ekrana gelecek olan “Activate” seçeneğine dokunup ” Remove Lock Password ” seçeneği ile kilidi açmayı deneyebilirsiniz.

Uyarı: Screen Lock ByPass Pro uygulaması, bazı cihazlarda yüklenmiyor. Bazende uyumsuz çalışabiliyor. Yani eğer ücret sizin için önemli değilse deneyebilirsiniz. 

Android cihazlarda hard reset nasıl yapılır?


Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 10:05

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın